Геніальний майстер-клас з Тернополя. Як легко заволодіти землею, завдяки причепу (відео)

Цього разу авантюрі вдалося запобігти.

Кузов вантажного автомобіля на бетонній плиті означає в Тернополі спробу захопити земельну ділянку навколо. Про схему відчуження нерухомого майна йдеться в сюжеті ТСН.

По документах, така конструкція – це будинок із фундаментом. “Капітальна споруда, яку ви бачите з присвоєнним номером Текстильна 40-б, можете бачити цей номер, який з площею 24 кв м”, – пояснює активіст Олег Холява. Навколо кузова уже розчищена ділянка, поруч нагорнутий насип, хоча земля у комунальній власності. А за документами тут уже стоїть будинок, який належить фірмі “Торгтранскомфорт”. У цьому причепі такої фірми, звісно, немає, а за юридичною адресою на другому поверсі багатоповерхівки мешкає нетверезий чоловік, який узагалі не розуміє, чого від нього хочуть: “Фірми ніякої нема”.

Шукаємо реєстратора, який примудрився кузов вантажівки по документах провести, як будинок, і знаходимо за 70 кілометрів від Тернополя у маленьких Підгайцях. Він довго розповідає про світові хакерські атаки, яких буцімто зазнав і цей комп’ютер. “Знаю, що сталося, можливо, була якась рейдерська дія, захоплення кимось, я не можу зрозуміти тої ситуації”, – каже державний реєстратор Підгаєцької РДА Галина Гречкосій. 

Не можуть нічого пояснити і чиновники Тернопільської міськради, хоча уже дозволили розробити проектну документацію на цю ділянку за адресою будинку, якого не існує. “Є документ, який свідчить про право власності на об’єкт нерухомого майна, і цей документ був представлений власником”, – каже речниця міського голови Мар’яна Зварич. Однак після запиту журналістів чиновники з’ясовують, що такого будинку в Тернополі взагалі нема.

Активісти викликають поліцію та пишуть заяву про самовільне захоплення землі. Правоохоронці обіцяють розібратися, а держреєстратор обіцяє скасувати власну дію. Міськрада обіцяє скасувати на наступній сесії своє попереднє рішення. Чи всі дотримають свого слова – покаже час.

Кореспондентка ТСН Світлана Павук

Коментарі вимкнені.