Головним мотивом вбивства Віталія Ващенка вважають його громадську діяльність

Перед вбивством Віталію Ващенку погрожували невідомі. Про це під час прес-конференції, яка відбулася 31 травня у Тернополі, повідомила вдова вбитого депутата, Наталія Ващенко.
Вона, разом з побратимами Віталія з «Народної ради Кременеччини», громадськими активістами Кременця, заявили, що найбільш ймовірною причиною вбивства громадського активіста, голови фракції «Народний контроль» у Кременецькій міській раді Віталія Ващенка – його політична та громадська діяльність.
Зокрема, учасники прес-конференції повідомили про погрози, які лунали на адресу Віталія, але які, на жаль, він та його побратими не сприйняли серйозно.
«Одного разу, Віталій пішов у магазин, я його чекала надворі. Коли він вийшов, то до нього підійшла жінка і промовила, що, мовляв, йому вже залишилось недовго і небагато”, – розповіла пані Наталія, додавши, що це була не єдина погроза.
Члени «Народної ради Кременеччини» Віталій Савчук та інші згадали на прес-конференції про декілька резонансних справ, до яких був причетний Віталій Ващенко. Це, зокрема, звільнення керівника професійного ліцею, недопущення закриття дитячого психоневрологічного санаторію, земельні справи, фінансові махінації та ін.
Керівник відділу комунікації та інформації обласної поліції Сергій Крета доповів, що слідчі також розглядають головною з можливих причин вбивства активіста – громадська і політична діяльність Ващенка. Крім того, за його словами, уже визначене ймовірне коло замовників розправи, і створено фотопортрети та авто злочинців. Триває слідство.
Зазначимо, що цього ж дня депутати Тернопільської облради створили тимчасову контрольну комісію Тернопільської обласної ради щодо громадського і цивільного контролю за ходом розслідування вбивства голови фракції «Народного контролю» у Кременецькій міській раді Віталія Ващенка.
Лідер партії «Громадський рух «Народний контроль» Дмитро Добродомов надіслав звернення до Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова і Генерального прокурора України Юрія Луценка з вимогою взяти справу під особистий контроль.

Коментарі вимкнені.