«Громадянська позиція» таки об’єднається з партією Саакашвілі?

Про те, з ким планує об’єднатися «Громадянська позиція», 28 вересня у Тернополі розповів її лідер Анатолій Гриценко.

– Ми беремо участь в консультаціях, переговорах про об’єднання з “Самопоміччю” Садового, “Рухом нових сил” Саакашвілі, “Європейською партією” Катеринчука, “Народним контролем” Добродомова, “Демократичним альянсом” Гацька, – повідомив А. Гриценко. – З кимось буде об’єднання напередодні виборів в одну команду, з кимось уже в коаліції – після того, як хтось самостійно пройде в парламент. Але пройти окремо і сидіти, як зараз фракція “Самопоміч” і ні на що не впливати, – це нецікаво і безвідповідально. У нас є чітке усвідомлення, що треба йти й перемагати – в сенсі сформувати більшість і свій уряд, зробити те, що обіцяємо. Ми спільно беремо участь в різних заходах регіонального, локального, центрального рівнів. Даємо спільні оцінки ситуації і часом, не змовляючись, говоримо тими самими словами, — бо є основа. Чи ми однакові? Ні. Є питання, щодо яких у нас різні позиції. Це абсолютно нормально.

Під час розмови з тернопільськими журналістами Анатолій Гриценко прокоментував свою присутність біля україно-польського кордону 10 вересня, коли Саакашвілі повертався в Україну. Нагадаємо, Міхеїла Саакашвілі позбавили українського громадянства через те, що він нібито приховав інформацію про своє кримінальне переслідування у Грузії.

— Понад місяць Глава держави не коментував свій указ щодо скасування громадянства України для Саакашвілі, — зазначив Анатолій Гриценко. — Це ганебне рішення, підле і не чоловіче. Не залежно від того, що в даному випадку це Саакашвілі, чи завтра буде Ландяк, післязавтра – Гриценко, хто завгодно, неприпустимо гратися з вкрай важливим інститутом громадянства. Хтось пам’ятає такий випадок за Кучми, Януковича, Ющенка, Кравчука? За “совка” викидали деяких дисидентів, але це було публічно, партія на цьому будувала свою державну політику. Саакашвілі публічно сказав, що хоче в суді захистити своє право. Крапка, більше нічого. Тому ми солідарно 10 вересня з багатьма непартійними громадянами, з тими, хто підтримує Саакашвілі, і багатьма тими, хто його не підтримують як політика чи державного діяча, пішли продемонструвати владі мирним шляхом право людей на захист своїх базових цінностей і прав. Все. Ми не їздили на той бік кордону й не брали участі в тому, що сталося в “Шегинях”. Були лише в Краковці, а потім я повернувся до Львова й дивився на це все по телевізору. Ясна річ, що там вийшли за межу в правовому полі. Особливо, коли застосовували силу до прикордонників. Але треба розуміти, де причина, а де наслідок.

Comments are closed.