Генеральний план Тернополя: собаки гавкають, караван іде


Громадськість не раді бачити в Файномістянській раді нового скликання. Особливо «зайвими» тернопільські активісти виглядають у рамках робочої групи щодо «святкового пирога» — Генерального плану Тернополя. Як доказ – громадське обговорення змін до Генплану 10 листопада, анонсоване заздалегідь, раптом виявилася спільним засіданням архітектурно-містобудівних рад міста і області, де право на виступ мали тільки мер і представники державного науково-дослідного інституту проектування міст «Діпромісто». Такий прецедент мав місце вже на середині заходу, коли в розмову спробували втрутитися громадські активісти. Бо начебто спірні питання – у компетенції погоджувальної комісії, яка на той день не призначалася.
Хоча ще на початку наради ведуча, оголошуючи присутніх, підкреслила участь представників державного науково-дослідного інституту проектування міст «Діпромісто», проектантів, архітекторів міста, громадських діячів (sic!), які цитую: «покликані вносити пропозиції щодо внесення змін у Генеральний план Тернополя».

Зі вступним словом виступив «птах бруківкового щастя сьогоднішнього дня», пан мер Сергій Надал: «Генеральний план Тернополя прийнятий більш, як 5 років тому, відтоді в місті відбулося багато змін, воно швидко змінюється, тому зміни на часі, — ну-ну. — Це обговорення надзвичайно важливе для нашого міста, Генплан – перспектива розвитку, від якої залежить майбутнє будівництво, вигляд соціальної сфери, інфраструктури, місць відпочинку. Частина пропозицій щодо змін від архітекторів, проектантів, громадськості міста враховані інститутом проектування міст «Дніпромісто», частина з об’єктивних причин ні. Прошу всіх до максимальної співпраці (нє, ну цікаво, кого конкретно і з ким запрошено співпрацювати? – ред.). Це лише черговий план змін до Генплану, який буде затверджений на сесії міськради після загального обговорення з представниками відповідних профільних служб та експертизи». Після виступу, не оглядаючись, Сергій Віталійович поспішно залишив нараду. Мовляв, навіщо йому чиїсь фахові пропозиції, все, що треба, про зміни до Генерального плану йому й так достеменно відомо. Промерські зміни основного документу міста, так би мовити, рухаються у заданому напрямку. Собаки гавкають, караван іде.


Дещо збентежила теза головного інженера державного науково-дослідного інституту проектування міст «Діпромісто» Володимира Григоровича Мухи про те, що в Тернополі “високий показник, порівняно з іншими українськими містами, забезпечення зеленими насадженнями загального користування – 95,5% на площі 388 гектарів. Місто дуже зелене. Інша справа, що не всі зелені зони упорядковані”. Володимир Григорович також підкреслив правильність всіх попередніх вчинків міської ради щодо Генерального плану міста, в рамках якого зосереджено 217,4 тис. осіб населення, площа міста зараз становить 4 тис. 283 гектари (до слова, проект змін збільшує територію Тернополя до 5 тис. 220 га).


— Матеріали проектів щодо внесення змін до містобудівної документації розробником спрямовані у Тернопільську міську раду в п’ятницю, 6 листопада, але тут, кажуть, їх отримали аж у вівторок 10 листопада, — прокоментувала захід, громадський активіст, юрист Олена Степанова. — Що ж тоді Тернопільська міська рада виносила на так звані громадські слухання? Для порівняння оприлюднено не генеральний план м. Тернополя, розроблений у 2008 році і затверджений у 2010 році, а цитую «Генеральний план м. Тернополя. План існуючого використання території». На моє запитання представнику розробника чи відповідає Генплан м. Тернополя, розроблений у 2008 році і затверджений у 2010 році, Плану існуючого використання території, відповідь була чітка: «не відповідає». Це означає, що протягом 2010-2015 року, всупереч діючому Генеральному плану, надавались земельні ділянки, змінювалось цільове використання земельних ділянок, видавались містобудівні умови і обмеження. Внаслідок цього, як гриби, у місті почали з’являтись незаконні новобудови. Очевидно, мені і не нададуть копію генерального плану. Візьмемо до прикладу круглий майданчик у Парку національного відродження, де хотіли збудувати екоготель. Рішення сесії Тернопільської міської ради про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою КП «Тернопільбудінвестзамовнику» датоване листопадом 2012 року. Хотілось би почути пояснення від Василя Йосиповича Бесаги яким чином на кресленні генерального плану м. Тернополя, розміщеному на офіційному сайті міськради, з’явилась ця ділянка, якщо межі парків були затверджені в кінці 2013 -го або на початку 2014 року? Це ще один доказ фальсифікації генерального плану, яку зараз хочуть узаконити.
Отож запитань більше, ніж відповідей.
Наталя Лялькович.

Коментарі вимкнені.