Хрест не міг сам з’явитись, – на Тернопільщині з’явилось попередження з неба? (фото)

Минулого тижня, у п’ятницю, я із подругами поверталася зі школи. Був звичайний день: світило сонце, подував вітерець. Ми підходимо уже додому, але бачимо, що біля одного з сусідського подвір’я зібрались люди.На вигляд подвір’я нічим не відрізнялося від інших, але підходимо ще ближче і бачимо, у дереві появився Хрест. Він з’явився перед днем Перемоги, це вже щось означає.

З давніх-давен у селі побутує така легенда. Дуже давно жила сім’я, у якій була доросла дівчина. Любила хлопця, і він її теж. Через деякий час вони посварилися і розійшлися. За велике кохання, яке було в неї до нього, не могла перенести розлуку- збожеволіла. Інколи ходила по селі: співала, кричала, плакала і сумувала за ним. Деякий час перебувала у лікарні і через це все- померла. На тому подвір’ї залишився тільки: сум і біль. Відтоді й кажуть, що це подвір’я неспокійне, дива на ньому стаються.

Зараз тут проживає Микола Довгань із сім’єю. І саме того дня – він порався по господарству – рубав дрова. «Одна із колод, ясенева, ніяк не давалася розколотися – розповідає пан Микола. Деревина із цим Хрестом розколювалась досить важко: не рівно, а ніби хвилею. Перший раз як чоловік побачив Хрест, швидко побіг до сусідів і все як було розповів. Питав , що з ним робити. Брусок дерева із Хрестом, він вирішив поставити на місці дерева. “Я думаю так як і всі люди, що це якесь попередження, передбачення на майбутнє”, – так говорить дядько Микола .
Сусіди розпитують його про все . За один день це місце відвідало понад сотня людей. Напевне, вже все село знає про Хрест у дереві. Тому люди кажуть, що це знак з неба. Наприкінці жителька села Остап’є сказала нам:
“Щоб потім мені ніхто не казав, що Бога нема на світі. Хрест не міг сам з’явитись. Хтось над нашими головами керує і знає , що робить”.

Андріана Воробій

Село Остап’є , вулиця Зацерква.

Коментарі вимкнені.