Хто у столиці “вставляє палки в колеса” Тернополю?
Днями голова Нацкомісії зробив заяву, що у Тернополі один з найнижчих рівнів оснащення багатоповерхівок приладами обліку теплової енергії. Ця заява здивувала директора КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» Андрія Чумака, адже причиною цієї ситуації є бюрократичні процедури, які спричинені самою ж Нацкомісією.
Тернопіль має розроблену інвестиційну програму для встановлення у місті індивідуально-теплових пунктів (ІТП) та приладів обліку тепла за грантові кошти: проект за підтримки ЄБРР, грант від фонду E5P, кредит від Світового банку і кредит від Міжнародного банку реконструкції і розвитку НЕФКО.
І саме цю програму, яка базується на залученні грантових коштів від європейських та світових інституцій, неодноразово відмовлялася погоджувати сама Нацкомісія у Києві.
«Нацкомісія багато разів не погоджувала нашу інвестиційну програму, ігнорує десятки звернень та навіть ділове листування, то ж дивно, що зараз ми чуємо звинувачення. Адже Тернопіль – єдине місто в Україні, яке має можливість встановити ІТП на 100 % житлового фонду, для чого уже навіть підписані відповідні контракти, – розповідає Андрій Чумак. – Ми не розраховуємо на державні інвестиції, у нас є грантові кошти. Проте до сьогодні погодження від цієї комісії ми не маємо».
З 2012 до 2014 року уряд Азарова принципово не давав погодження на реалізацію цих програм. Лише за часів уряду Яценюка були отримані відповідні погодження, потім тривали процедури у Нацбанку та Міністерстві фінансів. І залишився останній крок – до сьогодні неможливо почати реалізацію проекту через Нацкомісію.
«Вже більше року Тернопіль намагається домогтися узаконення урядом встановлення цих лічильників, на що постійно отримує відмову. А мотивують у Нацкомісії це тим, що ми отримуємо кошти із міжнародних фондів і не маємо погодження із попередньою комісією у 2012 році (за часів уряду Азарова), – додає Андрій Чумак. – Через ці бюрократичні процедури Нацкомісії термін виконання робіт зі встановлення ІТП та лічильників у Тернополі перенесений на 2017 рік і зараз виникає питання, чи має голова Нацкомісії моральне право висловлювати Тернополю претензії?».
Наразі у Тернополі будинковими лічильниками теплової енергії оснащено лише шість будівель. І мешканці цих будинків теж хочуть відмовитися від лічильників, адже нарахування оплати за тепло (за показниками лічильників) суттєво вищі, аніж нарахування за розрахунковим методом.
Зазначимо, що міський голова Сергій Надал також неодноразово звертався до Нацкомісії з проханням повернути функцію тарифоутворення органам місцевого самоврядування. Адже зараз тарифи, у тому числі на тепло, цілком залежать від Нацкомісії та уряду.
Коментарі вимкнені.