Хто допоможе Андруховичу у Тернополі брати “Перемогу”

Сьогодні, 6 квітня, до Тернополя приїде легенда, та мало що не офіційний секс-символ української поезії, Юрій Андрухович. Письменник привезе із собою презентацію книги з не менш сексуальною назвою «Лексикон інтимних міст». Практично протягом усього дня (з 12.45 по 21.00) прихильники його творчості зможуть зустрітися з «патріархом», оскільки він в різні години матиме зустрічі з тернополянами аж у трьох місцях – в ТНПУ, «Козі» та «Перемозі».

Власне, саму презентацію «Лексикону» у народному домі «Перемога», Юрію Андруховичу  допоможе проводити активний поет, співак, композитор та відвідувач різноманітних літтусівок, уродженець села Конопківка, що на Теребовлянщині – Микола Шпаковський.

–       Юрко звернувся до мене з пропозицією модерувати цю зустріч, “як за старих добрих часів”, і я погодився, – поділився з “Поглядом” модератор презентації у “Перемозі” Микола Шпаковський. – Просто мабуть у нас з ним якась спільна дорога, місія вписування ідей та образів в повітря чи папір, це коли розумієшся з людиною без слів… Питання, котрі я планую поставити йому під час презентації, виникали у мене самого, як у читача, в процесі читання «Лексикону інтимних міст». Інша справа – публіка… Вона теж відіграє свою роль. Тому передбачити хід презентації не беруся. Тільки від присутніх в залі залежить, як Андрухович візьме «Перемогу»…

Микола радить усім ознайомитися з книгою ще до представлення її у «Перемозі». Каже, що якщо більш-менш орієнтуватися у творі, то виникатиме ефект свіжості і повтору, тому й питання у глядачів виникатимуть глибші. Та й для читачів набагато цікавіше, коли вони будуть “в курсі” про що йдеться в книзі.

– Презентувати прозу не так легко, як поезію, – продовжує Микола Шпаковський. – Інакше із віршами – збірочкою на 30 сторінок… Прози ж набагато більше, тому тяжко охопити все повністю, та ще й смаки в кожного різні, залежно, наприклад, від окремого абзацу чи описаної події. Тому не виключено, що презентація сподобається не всім. Адже люди прийдуть різні: і фанатки, котрі ніколи, можливо, й не читали  Андруховича, і, підозрюю, ті люди, котрі хочуть зачепитися за певні конфліктні моменти в книзі (про те, що автор не мав би нічого проти, якби Донбас від’єднався від України – прим.авт.). Але, сподіваюся, уже в «Козі», у вужчому колі, зустріч пройде «лайтовіше» та відвертіше.

Програма зустрічей із Юрієм Андруховичем у Тернополі:

12:45 – Зустріч із студентами та викладачами. ТНПУ, Головний корпус (вул. М.Кривоноса, 2). Аудиторія 178.
15:00 – Прес-конференція. Арт-бар Коза (бульвар Шевченка, 23).
18:30 – Презентація. Український Дім “Перемога” (бульвар Шевченка, 27). Модерує – Микола Шпаковський.
21:00 – Неформальне спілкування. Арт-бар Коза (бульвар Шевченка, 23)

Люба Вовк, “Погляд”

Коментарі вимкнені.