Хвалебна ода ставленнику Валентина Хоптяна

Руслан Комар-ЧорнийЗ тих пір, як Підволочиську райдержадміністрацію очолив Руслан Комар-Чорний, минуло півроку. Цілком природно, ми поцікавились, як ідуть справи у нового очільника району, що вдалося зробити за цей невеличкий, але знаковий період часу.

Нагадаю, Руслан Володимирович народився 2 січня 1970 року неподалік Підволочиська. Тривалий час працював у правоохоронних органах, очолював виконавчу службу м. Тернопіль. Попереднє місце роботи – перший заступник голови Збаразької РДА.

Як людина нетерпима до хаосу, з перших днів почав наводити порядок і благоустрій у районному центрі, залучивши до цієї справи бізнес, владу та громадськість Підволочиська. Завдяки їхній підтримці і розумінню в буквальному розумінню відмили і відчистили містечко і побілили бордюри. Зараз тут масово встановлюють бруківку. Спочатку нею обмостили прилеглу територію до спортзалу, на опалення якого відомий столичний банкір Володимир Клименко виділив 300 тисяч гривень. Тепер взялися за територію ринку, де за кошти самих же підприємців приводять у належний вид територію, де ще буквально вчора були калюжі і болото. У центральній частині міста ця робота ведеться біля управління Пенсійного фонду та районного відділення Приватбанку.

Окремо слід сказати про широкий фронт робіт біля музичної школи, де напередодні 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка відновили пам’ятник Великого Кобзаря, окультурили клумби, встановили бруківку і спорудили дитячий майданчик.

Коли навели порядок навколо школи, дійшла черга і до її приміщення. Там поміняли вікна на енергоекономні металопластикові.

До речі, новий керівник освітнім закладам приділяє особливу увагу. Наприклад, тривалий час у райцентрі перша школа була обділена увагою настільки, що сьогодні одночасно доводиться міняти вікна, двері і ладнати дах, який уже добряче протікає. На всі ці роботи потрібно понад 290 тисяч гривень. Але проблеми зі станом об’єктів соцкультпобуту є не лише у райцентрі. Скажімо, у віддаленому селі Терпилівка буде поміняно вікна у сільському клубі та сільраді. Звісно, як завжди проблема з коштами. Але тут на допомогу прийшло керівництво Приватбанку та місцеві підприємці, з якими Руслан Володимирович налагоджує конструктивну співпрацю і щиро дякує їм за розуміння у справі соціального розвитку району.

Найближчим часом сорок вікон буде поміняно і в загальноосвітній школі села Кам’янки. А зовсім недавно в районі завершено освітлення населених пунктів. Завершальний акорд цієї важливої справи, за рядком соціальних ініціатив Президента, зроблено на одній з бічних вулиць села Іванівки.

Новий голова з гордістю показує приміщення ще зовсім новенького Центру надання адміністративних послуг. Зроблений він настільки добротно і комфортно, що голова ОДА Валентин Хоптян, оглянувши його, визнав одним з кращих на Тернопіллі.

Справжню будівельну революцію Руслан Володимирович зініціював у дитячому відділенні районної лікарні. Не секрет, що імпульсом став візит до лікувального закладу уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка. Власне з тих пір на об’єкті закипіла робота, до якої, як завше долучилися всі підприємці району і передусім ті, які займаються транспортними перевезеннями. Нині в дитячому відділенні уже завершено капільний ремонт 9 палат, встановлено добротні вікна, сантехніку, ламінатну підлогу тощо. Тож до кінця нинішнього року цей об’єкт буде врочисто переданим медикам. Але, як резонно зауважує пан Руслан, це тільки вдалий початок великих справ у районі.

Звичайно, на масштабні об’єкти потрібні значні кошти, але є справи, які можна і треба виконувати безкоштовно. Ще буквально минулого тижня, поки була хороша погода, за вказівкою голови РДА держслужбовці району дружно прибрали обочини доріг з Підволочиська і Скалата в напрямку до Тернополя. І тепер любо подивитися, якими чистими й акуратними стали тамтешні траси.

До речі, щодо дорожнього господарства. Донедавна місцевий райавтодор був одним з проблемних підприємств. Тепер, завдяки втручанню районної влади, там поміняно керівника, ліквідовано зарплатні борги і проведено огляд спеціальної техніки з приводу її підготовки до роботи в зимовий період.

Руслан Володимирович активно вникає і в справи аграрної галузі. Оперуючи конкретними цифрами, він кваліфіковано розповідає про виробниці успіхи місцевих хліборобів, яких очолюють Герой України Олег Крижовачук (ТОВ «Україна»), депутат обласної ради Олександр Самсоненко («Агро-Рось»), ветеран хлібної ниви Лука Антонюк («Медобори») та Богдан Олійник («Агромлин»). До речі, останнє господарство цьогоріч виростило небувалий урожай кукурудзи – по 140 центнгерів з гектара, та й загалом урожайність зернових на Підволочищині – одна з найвищих в області.

Особливу увагу очільник району приділяє і промисловому сектору економіки краю. І це не випадково. Через затяжну минулу зиму кар’єри району не мали належного збуту продукції. З такою ж проблемою зіткнувся і «Заготсервіс». Але після детального аналізу ситуації і конкретних рішень районної влади ситуація уже вирівнюється, тоє є підстави вважати, що промисловість Підволочищини ниішній рік завершить з плюсовими показниками.

За словами мого співрозмовника, нині на порядку денному районної влади стоїть питання суттєвого збільшення інвестицій. І це цілком зрозуміло, адже разом з ними запрацюють нові виробництва, люди отримають роботу, а бюджет – додаткові надходження. Приємно, що наполегливі пошуки фінансових донорів таки увінчуються успіхом. Приміром, уже в листопаді Р. Комар-Чорний проведе ділову зустріч з американськими інвесторами з приводу відновлення діяльності місцевої фабрики пластмасових виробів. Ще один цікавий проект – будівництво потужного сучасного млина буде реалізований у Кошляках. І нарешті у районної влади та місцевих селян є благий намір заснувати кооператив, який займатиметься збиранням молока з підсобних господарств. Виграш від цього обопільний. З одного боку централізація молочного конвеєра зупинить відтік сировини за межі області, а з іншого – дасть змогу селянам отримувати належну платню за здане молоко.

Словом, напрацювань і планів у нового керівника і всієї його команди чимало, але про них обов’язково розповімо в міру їх виконання.

Богдан НОВОСЯДЛИЙ

ОДА

Коментарі вимкнені.