Камінський хоче бути тернопільським «аль Капоне» та створив власне угрупування з «братків» 90-их?

«Я тут «папа»! Тернопіль – моє місто! Я тут керую!». Подібні фрази неодноразово доводилося чути тернополянам, які потрапляли в одну компанію вже з колишнім заступником міського голови Володимиром Камінським. Про його вседозволеність ходили справжні легенди. За час своєї роботи (де би він не працював) він готовий був взятися будь-які навіть найскандальніші справи, з яких можна було заробити хоч якісь гроші.

Мабуть, тому  Камінського ще досі вважають головним касиром Сергія Надала. Мабуть, й тому його називають головним посередником та збірником грошей у більшості корупційних схем мера.

Скандальний чиновник став головною ціллю і для правоохоронних органів. Мішень проста та «солодка».

Після грандіозного затримання Володимира Камінського у травні цього року, він трішки «спустив» пар. Та амбіції «папи» Тернополя його не полишили. Особливо після «легкого переляку» у вигляді штрафу у 25 тисяч, змість тюремного ув’язнення за хабарництво.

Останнім часом Камінського оточили зголоднілі до грошей та «двіжів» напівавторитети з 90-их – «Вдова», «Біба», «Матвєй», «Вдова-молодший», «Патефон», «Бідула» тощо. Ці персонажі побачили у Володимирі Володимировичу справжнього лідера. Він же ж у свою чергу їх «пригрів», «дозволив» заробляти кілька гривень та дав можливість відчувати вже призабуту важливість у специфічних колах нашого суспільства.

Окрім того, все частіше у Тернополі дають про себе чути певне молодіжне крило потенційного угрупування Камінського – три клуби з панкратіону, об’єднані у команду «Легіон Тернопіль». Ці молоді та підготовлені спортсмени почали все частіше з’являтися у місцях скандальних забудов та конфліктів у формі охоронної фірми «Авангард».  Сам заплямований чиновник не приховує своєї дотичності до цих структур, хоч формального підтвердження цьому знайти не вдалося.

 Перша «кров»

Давні друзі та знайомі Володимира Камінського розповідають, що його завжди вабив кримінальний світ з нібито романтикою та «понятіями». Він не зважав на те, що його батько підполковник правоохоронних органів, який користувався повагою серед своїх колег.

Юний Володя швидко вивчив «феню», юність познайомило його з багатьма «сидівшими». Пізніше майбутній заступник мера познайомився з авторитетами.

Швидко набираюча оберти партія ВО «Свобода» одразу привернула увагу молодого та амбітного Камінського. Тим більше, що у Львові її «підкришовував» знаний в його улюблених колах авторитет «Пупс» (пізніше – нардеп Ігор Кривецький).

Старт політичній кар’єрі сину дав Володимир Камінський-старший. Кажуть що це було 20 тисяч доларів США, які батько пожертвував у неофіційну виборчу кампанію ВО «Свободи» до Тернопільської обласної ради у 2009 році.

Гарантоване прохідне місце у списку «Свободи» Камінського-молодшого, дозволило йому увійти не тільки в обласну раду, але і у найближче оточення новообраного голови Олексія Кайди. У нагороду за відданість від львівсько-запорізького «свободівця» Володі дісталася і посада керівника комунального підприємства «Архбудсервіс».

Трохи більше як через рік Володимир Володимирович змінив посаду директора на крісло заступника міського голови Тернополя. Початково він мав контролювати «митаря» Надала і бути людиною Кайди у керівництві муніципалітету. Та дуже швидко Камінський забув про свого старого боса-«зайду» і став чи не найбільш наближеним до діючого мера.

Протягом наступного року після отримання підвищення на «свободівця» чекало бойове хрещення. Як розповідають джерела у правоохоронних органах, за короткий термін у 2011 році його двічі затримували під час отримання хабаря – одного разу спецоперацію провели співробітники СБУ, а пізніше спрацювали і міліціонери. Подейкують, що саме в один з таких випадків Володимир Камінський отримав свій вельми помітний шрам на підборідді. Кажуть,  що ніби тріо «свободівців» Камінський, Леонід Бицюра та Андрій Козак мали чергове «рішалово» по міській раді. Коли ж друзі зрозуміли, що це спецоперація і їх мають брати «на хабарі», кинулися втікати на своєму авто марки «Нива». Вже пізніше ще один корупціонер Андрій Козак, який тоді був за кермом, не справився з керуванням, і вилетів з дороги. «Нива» розбилася, а шматок скла розрізав підборіддя Камінському. Друга версія – шрам Камінський отримав під час бійки, коли він пяний бухав і до нього викликали наряд.

Як ми бачимо, жодне з двох затримань не набуло громадського розголосу. Все вдавалося «зам’яти» вже на ранок наступного дня.

 Вагомість

За кілька років Володимиру Камінському вдалося посісти місце головного «рішали» в оточенні Надала. Також йому вдалося витіснити інших потенційних «рішал».

За розповідями чиновників міської ради та підприємців, які мали «ділові» питання до Камінського все одразу розпочиналися з 300 доларів. З часом апетити виросли, і сотні доларів переросли у тисячі та десятки тисяч.

Ще однією рисою Володимира Володимировича – є безпринципність. Ця безпринципність проявлялася якраз і найбільш скандальніших корупційних схемах міської ради каденції Сергія Надала: забудова парку Загребелля, торговий центр на Привокзальному майдані, кіоск на Валовій одразу навпроти міліції, так-званий екоготель у парку Національного Відродження тощо. Це чи не головні «досягнення» Камінського. Кажуть, що ці та інші «теми» були «на контролі» у одіозного хабарника.

Корінного тернополянина Володимира Камінського не стримували аргументи громадських активістів та журналістів про спотворення Тернополя через такі хаотичні забудови. Камінський вже у той час відчувати свою вагомість у місті. Він відчув себе «папою».

Та у сонячний день, 19 травня 2015 року, у кабінет до Володимира Володимировича зайшов київський підприємець. Він мав донести решту суми за вирішення чергової земельної справи щодо забудови частини території  2-ої міської лікарні. Коли ж столичний гість почав гучно повідомляти за що ж він дає визначену суму, вже досвідчений Камінський одразу відчув «жарене» і не доторкнувся до грошей. Це врятувало його у подальшому вирішенні його долі вже у суді.

 

«Банда Камінського» у повному складі

Хто є хто у житті Камінського показало судове засідання у Тернополі. Про це пишуть у групі Про Володимира Камінського.

Заступника міського голови у залі Феміди супроводжували вже сформоване оточення. На фото, яке розміщено у мережі Фейсбук, з судової зали добре видно, що у ній сидять люди, більшість яких самі мали проблеми з законом. «Бригада холуїв, братків із 90-их, прийшла на суд 16 вересня 2015 року охороняти Камінського. На фото: по центру Володимир Камінський, по ліву руку від Камінського Ігор Бідула, позаду Бідули Олексій Мельник (Льоха з сауни «Барс»), позаду Мельника свободівець Леонід Бицюра (Бик), позаду Бицюри через ряд в лівому куті стирчить верхівка голови Віталія Вдовіченка (Вдова молодший), позаду між Бідулою та Камінським Михайло Сянсядло, позаду Сянсядла свободівець Тарас Бас, за спиною Камінського Андрій Чорний, позаду Чорного Ігор Музика (Патефон), на гальорці справа в сорочці беж Матвіїв Андрій (Матвєй), справа від Матвіїва в сорочці «блу» Андрій Биховський (Біба), на останньому ряді між Матвіївим та Биховським тримає біля вуха пальці із «свободівським» жестом Анатолій Вдовіченко (Вдова старший),» – написав блогер у фейсбучній групі «Про Володимира Камінського».

Це направду «банда Камінського» у повному складі. Більшість з них мали репутацію «рекетирів» у 90-их. Тепер їх прихистив заступник Надала. Заступник мера позаочі навіть називає їх своїми «песиками».

 

Узаконений силовий блок «папи-президента»

Ще будучи добропорядним чиновником, Володимир Камінський почав формувати власний силовий блок. Для цього став президентом Тернопільської обласної федерації панкратіону. Не без скандалів відкрив та оснастив три тренувальні зали для команди «Легіон Тернопіль», яка об’єднує одразу три клуби – «Скілур» (вул. Новий Світ, 9), «Титан» (вул. Пилипа Орлика, 1) і «Центруріон» (вул. Івана Франка, 8а).

Цих три клуби об’єднує десятки фізично та технічно підготовлених бійців. Це своєрідна власна армія Камінського. Молоді хлопці люблять у своїх компаніях похвалитися як протягом останнього року їх залучають до охорони Тернопільської міської ради під час пленарних засідань. Вони мали у випадку форс-мажорів завадити громадським активістам повторити штурм міської ради 25 квітня 2014 року.

Знову ж таки, подейкують, цю армію Володимир Камінський легалізував в охоронне агентство. Юридично по документах воно має назву товариство з обмеженою відповідальністю «Роял Контракт» (ліцензія АЕ № 526622), яка зареєстрована 24.06.2014 року у Києві по вулиці Воровського, будинок 4, офіс 5.  Має структура три види діяльності: діяльність приватних охоронних служб (основний); обслуговування систем безпеки, проведення розслідувань; діяльність у сфері охорони громадського порядку та безпеки.

Хоча на шевронах бійці носять назву відомої столичної охоронної фірми «Авангард».

Має «Роял Контракт» і офіс у Тернополі за адресою, вул. вул. Івана Франка, 8а. Саме там, де свого часу був бар «Громада», а тепер спортклуб «Центуріон».

Саме «Роял Контракт» почав активно заключати угоди на охорону скандальних та проблемних об’єктів. На один з таких заїхали десятки бійців з наліпками «Авангард». Як не дивно, але керував ними не тільки тренер Тарас Аркуша, але і вже згаданий персонаж з 90-их Анатолій Вдовіченко («Вдова», або ж «Мусатафа»). Коли ж інша сторона попробувала залагодити конфлікт з охоронною фірмою, то їм порадили «вирішувати» питання з іншими людьми, де і називалось прізвище Камінського.

За інформацією наших джерел, частину названих попередньо «представників 90-их» Володимир Камінський оформив на роботу у ТОВ «Роял Контракт». Окрім того, ця структура має право займатися охоронною діяльністю, то і має право ще і озброювати своїх співробітників. Тобто, колишні «братки» тепер ще й зможуть вільно носити вогнепальну зброю…

Таким чином, навіть без влади, з заплямованою репутацією Володимир Камінський навіть через силу намагається хоч якось влитися у перерозподіл фінансових та владних потоків у Тернополі.

Інформація з групи у мережі Фейсбук – Про Володимира Камінського

Коментарі вимкнені.