На бульварі Коллонтая у Тернополі знову протестували

Бульвар Коллонтая протести
Фото "20 хвилин"

Близько шістдесяти людей зібрались учора ввечері на бульварі Колонтая у Тернополі – це мешканці будинків на вулиці Живова тридцять сім, Колонтая шість і два та Острозького сорок. Люди протестували проти будівництва двосторонньої дороги, яку, за їх словами, невдовзі планують прокладати на місці скверу. Влада ж Тернополя запевняє: дороги там робити не будуть.

 

Зараз на бульварі Коллонтая затишний сквер, де граються діти. До двадцятої річниці Незалежності України мешканці будинків навколо, а саме – з вулиць Живова, Острозького, Коллонтая та Перля, планують його прибрати – висадити нові дерева, обгородити муром і встановити на підвищенні посередині скверу фігуру Матері Божої. Хоча гроші є, проте роботи ще не розпочали – фігуру у центрі зеленого майданчика ставити забороняють.

 

– Вони мають право в 2015 році поміняти генплан, не поміняти, а внести зміни – мають право. І от якщо там не буде фігури, а вони не кажуть проти фігури – в боці – це ж негарно, фігура має бути на висоті, на красоті, ми тут хочем сквер красивий зробити, плафони красиві поставити, ми вже то всьо повиписували, знайшли дизайнерів, навіть за копійки нам то зробили, – кажемешканка будинку №40 по вул. Острозького у Тернополі  Наталя СИРОТЮК.

 

Заспокоїти невдоволених мешканців і запевнити, що дороги на місці скверу не буде, прийшов представник управління з питань містобудування та архітектури Тернопільської міськради. Проте люди в його обіцянки не повірили, натомість – показали заокруглений поворот від новобудови, де в майбутьньому має бути торговий центр, дорога звідти повертає прямо на сквер.

 

– Громада не хоче нічого міняти. Так як є – зелені майданчики, заїзд в одну сторону, в другу сторону – більше нічого не міняти. Мер міста нам пообіцяв, ми хочемо, щоб він стримав слово. Якщо він в дійсності державний муж – нехай він стримає своє слово і нехай не дозволяє тим непонятним особам заніматися протиправними речами, тому що фактично вони лізуть на державну територію, – мешканець будинку №2 по бульвару Коллонтая у Тернополі пан Андрій.

 

Після з’ясування стосунків з працівником нової будівлі, що в майбутньому має стати торговим центром, люди перекрили рух транспорту вулицею Живова напроти автовокзалу. Так вони хотіли звернути на себе увагу міського голови, адже порозуміння з керівником управління з питань містобудування та архітектури Тернопільської міськради вони так і не знайшли. Натомість – приїхала міліція. Вже сьогодні Сергій Надал прокоментував вчорашню вечірню подію. Він каже: робити з цього скандал – безпідставно, адже ніякої дороги на бульварі Коллонтая не буде.

 

– Прийнято рішення виконавчого комітету, яким скасовано. Крім того, з їхньою ж пропозицією прийнято рішення по створенню двостороннього руху по вулиці Живова, який вже діє і заїзд на їхню вулицю відбувається виключно з вулиці Живова, ніякої дороги немає – просто в когось є бажання каламутити людей, щоб не було спокою – все, – каже міський голова Тернополя Сергій НАДАЛ.

 

А от де стоятиме фігура Матері Божої – поки невідомо. Аби вирішити це питання, мешканців сусідніх до бульвару Колонтая будинків запросили на містобудівну раду, що відбудеться у четвер, 28 липня, о чотирнадцятій тридцять.

Коментарі вимкнені.