На Тернопільщині чоловіка били і топили у ванній, поки не зізнався, де гроші…

У мікрорайоні «Пронятин», що на околиці Тернополя, уже тиждень із жахом говорять про напад на місцевого підприємця Віктора Федька. Посеред ночі бандити увірвалися до його котеджу і, зв’язавши господарів, винесли чималу суму грошей та коштовності.
Мешкає 61-річний Віктор Григорович з дружиною та сином на вулиці Проектній серед ряду ошатних новобудов. Його оселя нічим особливим не вирізняється серед інших — двоповерхівка ховається за високим парканом, вглибині подвір’я видніються невеликий басейн і прибудови. Такі, а то й солідніші маєтки практично в усіх на цій вулиці. Отож, очевидно, що нападники добре знали, до кого ідуть, а тим більше — по що, адже, за чутками, винесли від Федьків сотні тисяч доларів — таку «кругленьку» суму рідко хто навіть із заможних має «на руках». Віктор Федько тривалий час обіймає посаду заступника голови правління ВАТ «Ліском-шпон», а ще він є давнім бізнес-партнером Ярослава Джоджика. Пронятинський бізнесмен також має стосунок до таких товариств, як «Тернопіль Готель», «Контакт-ГФ» і «Кременчанка». З ним рахуються у місцевих бізнес-колах, його поважають партнери та підлеглі. Розповідають, що у сусідніх Кутківцях є деревопереробний цех із виробництва шпону, який начебто підконтрольний Віктору Григоровичу, тож місцеві мають де підзаробити. Та все ж у Пронятині про бізнесмена знають мало, оскільки родина практично не спілкується з сусідами, а тому й про напад переповідають з чуток або зі слів правоохоронців, які пройшлися Проектною і опитали людей про ту жахливу ніч 3 липня.
— Федьки мешкають на початку вулиці, біля них мало будинків, поруч — городи, тому й свідків знайти годі,— розповідають у Пронятині. — Ніхто із сусідів не чув тієї ночі якихось підозрілих звуків чи крику, зрештою, ніхто особливо й не прислухався, бо біля нас щоночі їздить чимало приватного транспорту і таксівок.
Переповідають, що близько 4-ої години ночі увесь закривавлений Віктор Григорович постукав у вікно до сусідів навпроти, попросив викликати правоохоронців і в напівшоковому стані скупо розповів, що з ним сталося. Посеред ночі підприємець прокинувся від дивних звуків у будинку та не встиг отямитися, як на нього напали молодики у масках. Господаря, а потім і його дружину та сина зв’язали, жорстоко мордували, допоки вони не зізналися, де лежать гроші.
— Аж страшно подумати, що вони пережили, та добре, що так все обійшлося, бо ж скільки чуємо про напади з фатальними наслідками… — зітхає сусідка пані Тамара. — Віктора Григоровича копали, потім топили у ванній — так жорстоко вибивали все до останньої копійки. Коли бандити покинули дім, бідолашний чоловік близько години вивільнявся з мотузки, потім вивільнив рідних, і аж тоді пішов до сусідів, аби зателефонувати до міліції, бо нападники забрали усі телефони. Подейкують, що бізнесмен перед тим зняв у банку велику суму, тому, гадаю, без «наводки» там не обійшлося. В будинку начебто орудували п’ятеро бандитів у масках, проникли вони через балкон, що на другому поверсі. У Федьків є бійцівський собака, але тієї ночі він був зачинений, тому й не попередив господарів про небезпеку.
Щоб довідатися про подробиці жорстокого нападу, «НОВА…» звернулася особисто до пронятинського бізнесмена, та зрозуміло, що після пережитого Віктор Григорович небагатослівний і з коментарями воліє зачекати до завершення слідства.
— Моя сім’я пережила шок і трагедію… — каже пан Федько. — Міліція вже має певні напрацювання у пошуку нападників, є певні здогади, але не хочу випереджувати події…
Як повідомили у центрі громадських зв’язків обласної міліції, правоохоронці провели ретельний огляд місця події, прилеглої території, зібрали речові докази, допитали потерпілих та можливих свідків. Дані про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розглядають кілька версій того, що сталося. Розкриття даного злочину перебуває на контролі керівництва обласної міліції.

Нова Тернопільська

Коментарі вимкнені.