І щирі посмішки, і сльози, – Тернопіль вшанував Тараса Шевченка

З метою вшанування пам’яті Т. Шевченка, 9 березня  2014 року у м. Тернополі відбулося святкування 200-річчя з Дня його народження. Тернопільські пластуни взялися за організацію святкового дійства. Захід був розрахований  на всіх жителів міста.

Девіз цьогорічного заходу –  «Раз добром нагріте серце – вік не прохолоне».
Акція розпочалась о 10.00 годині в Народному домі «Перемога»  з інтелектуального змагання «Що? Де? Коли?», участь в якому взяли  7 пластових курені, гімназія ім. І. Франка та школа  №6. Перемогу здобула команда I-ї гімназії ім. Івана Франка.

Далі, всі охочі мали змогу вшанувати пам’ять генія на Театральному майдані міста, послухати виступи громадських діячів. Біля пам’ятника Т. Шевченка провели спільну молитву, після чого співали «Заповіт».

Згодом, для дітей була проведена презентація книги «Дитячий Кобзар» від «Видавництва Старого Лева». До того ж відбулася виставка арт буків та картин, намальованих учнями художніх шкіл м. Тернополя. Присутні також мали змогу власноруч створити спільну картину.

Тернопільські пластуни підготували для гостей цікаві номери – інсценізації, хореографічні постановки, пісенні виступи, відеоматеріали і таке інше.
В завершення Тернопільський Драматичний театр ім. Т. Шевченка презентував виставу «Ну що б здавалося слова» за участі А. Шараскіна та О. Папуші.

Загалом, свято принесло багато емоцій відвідувачам. В кожному рядку Шевченкових поезій ми можемо прочитати своє і минуле і майбутнє, тому на обличчях були присутні і щирі посмішки, і сльози. Але таку людину не варто забувати, оскільки це геній українського народу.

Марта Журавель

Коментарі вимкнені.