Владику Іова відправили на спокій та покаяння, а Владика Нестор став керуючим Тернопільсько-Кременецькою єпархією

Владика Нестор13 травня 2012 року під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА відбулося  засідання священного синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату.

На засіданні розглядали стан справ у Тернопільсько-Кременецькій єпархії.

Зокрема, до Патріарха Київського і всієї Руси-України надходять скарги на недостойну поведінку преосвященного Іова, архієпископа Тернопільського і Кременецького.

Також у Тернопільсько-Кременецькій єпархії в останні місяці розгорівся конфлікт між керуючим єпархією преосвященним Іовом, архієпископом Тернопільським і Кременецьким, з одного боку, і частиною духовенства єпархії – з іншого боку. Обидві сторони конфлікту звинувачують одна одну в порушеннях церковних канонів і недостойній поведінці.

Для розв’язання конфлікту на прохання духовенства Указом Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Збаразьке благочиння Тернопільсько-Кременецької єпархії було передане до складу Тернопільсько-Бучацької єпархії.

Проте, конфлікт не був розв’язаний, свідченням чого стали рішення єпархіальних зборів Тернопільсько-Кременецької єпархії, проведених під головуванням преосвященного Іова, архієпископа Тернопільського і Кременецького, 24 квітня 2012 р., які за його підписом були надіслані на адресу Патріарха Київського і всієї Руси-України та Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату.

Цими рішеннями пропонується чотирьох священиків, які на вказаний час згідно Указу Патріарха Київського і всієї Руси-України належать до Тернопільсько-Бучацької єпархії, позбавити священного сану. Також єпархіальні збори пропонують вивести зі кладу єпархії Свято-Троїцький собор м. Тернополя і духовенство, яке звершує в ньому служіння.

Для розгляду справи на засідання Священного Синоду був викликаний преосвященний Іов, архієпископ Тернопільській і Кременецький, який дав пояснення.

Під час засідання було з’ясовано, що преосвященний архієпископ Іов потребує лікування, проведення якого не дозволяє йому керувати єпархією.

На засіданні ухвалили, що для належного покаяння і надання можливості повноцінного лікування та з метою розв’язання конфліктної ситуації звільнити преосвященного Іова, архієпископа Тернопільського і Кременецького, від керівництва Тернопільсько-Кременецькою єпархією та почислити його на спокій.

Після повного вилікування та принесення преосвященним архієпископом Іовом (Павлишиним) належного покаяння мати судження про його призначення на кафедру.

Місцем перебування на спокої преосвященного архієпископа Іова (Павлишина) визначити Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир м. Києва.

Архієпископа Тернопільського і Бучацького Нестора призначили керуючим Тернопільсько-Кременецькою єпархією (за сумісництвом). Та підтвердили рішення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про переведення Збаразького благочиння Тернопільсько-Кременецької єпархії до складу Тернопільсько-Бучацької єпархії – якщо інше не буде вирішене за згодою між духовенством благочиння і преосвященним Нестором, архієпископом Тернопільським і Бучацьким.

-1 thoughts on “Владику Іова відправили на спокій та покаяння, а Владика Нестор став керуючим Тернопільсько-Кременецькою єпархією

 • 18:28 | 14.05.2012 о 18:28
  Permalink

  Логічне рішення щодо розв’язання Синодом свого внутрішнього церковного конфлікту, який не повинен був бути винесений на світське обговорення до прийняття рішення у відповідних церковних інстанціях. Про що я і писав у своїх коментарях раніше не тільки на сторінках цього сайту. А відповідальність понесла людина, яка зініціювала його винесення на сторінки світських засобів масової інформації. Проте ці події повинні стати священнослужителям лакмусовим папірцем справі служіння Господу і громаді. Не мають права священики, які дали завіт служити Господу, допускати факти збагачення, тяги до розкоші, перелюбства та гордині. Бо по цих грішниках у рясі починають судити про всю Церкву. Амінь!

 • 19:05 | 14.05.2012 о 19:05
  Permalink

  церква давно стала місцем для заробляння грошей, тому не дивно, що все виноситься на загал. гроші роблять своє

  • 12:23 | 15.05.2012 о 12:23
   Permalink

   Вибачте, шановний, але вже надоїли ці репліки!!!!! Ви багато грошей носите до церкви? Чому ви рахуєте? Якщо я хочу я дам гроші на церкву, куплю свічку, дам на службу. Якщо не хочу, то цього робити не буду. Ніхто людей не заставляє ходити до церкви, робити пожертви. купляти свічки……перестаньте вже до кожної статті писати типу: “церква давно стала місцем для заробляння грошей, тому не дивно, що все виноситься на загал. гроші роблять своє”

 • 12:22 | 18.05.2012 о 12:22
  Permalink

  “НЕ судіть і несудимі будете” , “яким судом судете, таким і вас засудять”, адже берете роль Бога на себе, хоча і грішні як усі.

 • 12:24 | 19.05.2012 о 12:24
  Permalink

  Люди-прокиньтеся!Усунення Іова-це дорога до збагачення Анатолія таким шляхом!Чомусь рівень життя Анатолія в сотню разів перевищує рівень життя Іова!Порівняйте лише їх транспортні засоби!!!А щодо згвалтування священників-друзів Анатолія,яких він прикриває-хто-небудь про це знає?А скільки коштувало Анатолію зняття з посади Іова?(150000$)А його сумнівний зв”язок з директором училища№4,якого взяли на взятці?Не дарма кажуть хто твій друг-і я скажу,хто ти

Коментарі вимкнені.