Ірен Роздобудько: «Я розкажу про Тернопільщину із задоволенням»

Відома письменниця, викладач Ірен Роздобудько за чашкою запашної кави спілкувалася із журналістами у Тернопільському Центрі Комунікацій. Вона поділилася таємним – про творчість, розповіла про героїв своїх творів та як тернополяни перепитували її, чи це дійсно вона.

– Ірен, де найбільше Вас люблять?

– Мені важко сказати де більше, бо я відчуваю любов скрізь – і на Сході, і на Заході. Може звучить трохи парадоксально, але першу любов відчувала саме на Західній Україні, у Львові.

– А що з вашими рідним краєм?

– Я трішки боялася їхати до себе на Батьківщину. Тільки два роки тому поїхала у Маріуполь, Горлівку. Боялася, про що буду говорити. Але був повний зал людей і запитання від читачів із знанням книги.

– Як довго ви пишете книгу?

– Хотілося б писати довго, років з п’ять, але не виходить. Я книгу пишу довго у голові, а коли усе складене від початку до кінця – потрібний лише час, що усе сісти та записати.

– Чи хотілося Вам щось змінювати у своїх книгах?

– Ніколи. Я швидше почекаю із задумом, доки герої моїх книг появляться на вулиці (зараз якраз той час).

Ваші герої – реальні люди?

-Я вислуховую людей, але не можу про них написати у книзі. Мені треба спостерігати за 15 людьми, а потім узагальнити їх в один.

– А як виникає історія для книги?

– Я своїм студентам кажу, щоб ніколи не підходити до стому без ідеї. Інакше майбутня робота буде повною кашею. І наводжу класичний приклад – побачила ґудзик у метро, тоді я починаю цю тему розкручувати. Так виходить декілька варіантів.

– Як Ви відноситеся до політики і письменників у ній?

– Я думаю, що письменник може тільки підтримати політика. Бо політика – це не балачки красиві, адже два рази ми скажемо красиво, а на третій треба сідати і читати закони.

– Які враження від Тернопільщини?

– Я про Тернопільщину із задоволенням скажу – ми були тут минулого року на презентації: хороші враження від читачів, коли вони стояли 2 години та слухали. Мене здивувало, що питали чи це я – чи не є це мій літагент.

Мар’яна Зварич, новини Тернополя «Погляд»

Коментарі вимкнені.