Колегія суддів відхилила апеляційну скаргу винуватця резонансної аварії в Тернополі

Колегія суддів апеляційного суду Тернопільської області розглянула апеляційну скаргу захисника обвинуваченого Олега М. на вирок Тернопільського міськрайонного суду від 22 січня 2018 року. Цим вироком обвинуваченого визнано винним за ч.2 ст. 286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого) та призначено покарання у виді 4 років 6 місяців позбавлення волі з позбавленням права 3 роки керувати транспортними засобами.

Судом встановлено, що 26 березня 2017 року, опівдні, Олег М., порушуючи Правила дорожнього руху, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, керував технічно-справним автомобілем “ВАЗ-21099”. Рухаючись у м. Тернопіль по вул. Тарнавського у напрямку вул. Київська, наблизився до регульованого пішохідного переходу, де в цей час по переходу перебігав дорогу 68-річний потерпілий Г.
Продовжуючи порушувати Правила дорожнього руху, обвинувачений не вжив заходів щодо уникнення наїзду на перехожого. У результаті ДТП потерпілий Г. отримав масивні травми, від яких помер у кареті “швидкої допомоги”.
В апеляційній скарзі захисник обвинуваченого просив пом’якшити вирок суду, звільнивши Олега М. від відбуття покарання на підставі ст. 75 КК України зі встановленням 1 року іспитового строку без покладення обов’язків, передбачених ст. 76 КК України.
Заслухавши суддю доповідача та думку учасників процесу, вивчивши матеріали справи, колегія суддів прийшла до переконання: оскільки злочин є тяжким і вчинений у стані алкогольного сп’яніння, а заподіяну моральну шкоду Олег М. не відшкодував, підстав для пом’якшення покарання обвинуваченому немає, – повідомляє прес-служба апеляційного суду Тернопільської області.

Коментарі вимкнені.