Коли є свідки то «системі» важче робити злочини, – каже відомий тернопільський підприємець

Фото з мережі Інтернет

9 грудня в Тернопільському міськрайонному суді відбудеться чергове засідання по справі тернопільського підприємця Віталія Сороколіта. Про нього чули чи не усі тернополяни. Його добре знають в бізнес середовищі, в правоохоронних органах, в судовій системі. Відомий Віталій Іванович Сороколіт насамперед тим, що вже вісім років протистоїть корумпованій системі влади.

В 2008 році після відмови сплатити хабар проти підприємця розпочали кримінальне переслідування за ухилення від сплати податків, яке передбачало до 10 рокув в’язниці. На даний час Віталій Сороколіт в адміністративному суді добився скасування нарахованих податківцями платежів та штрафів. Зважаючи на те, що тепер держава боргує підприємцю, прокурори  взялись за чоловіка «зубами», висовуючи проти нього все нові обвинувачення. Так, у квітні 2015 року за рапортом працівника податкової міліції Шкварка Т. зареєстрували нове кримінальне провадження за “незаконне розповсюдження комп’ютерних програм”, яке прердбачає позбавленням волі на строк до шести років.

– Такі дії прокуратури я розцінюю як злочинну протидію моїй законній господарській діяльності та примушування мене відмовитись від коштів, які на підставі судового рішення держава зобов’язана повернути підприємству, яке я очолюю, – каже пан Віталій.

Ще 2011 році суд приймав рішення по звільнення від кримінальної відповідальності Віталія Сороколіта. Це рішення оскаржив сам підприємець, бо ж хотів почути вирок «не винен». У тому ж 2011 році суд виправдав підприємця, але апеляційний суд Тернопільської області скасував виправдувальний вирок і все закрутилося по новому. В 2013 році Віталія Сороколіта затримали і пів року тримали в камері СІЗО. Підстав затримувати не мали. Отож зараз, у провадженні знаходяться справи, в яких розслідують порушення закону міліціонерами, податківцями і навіть суддями. За роки кримінального переслідування за заявами Віталія Сороколіта кількість окремих проваджень вже налічує не одну сотню. Чоловік захищає себе сам. Підтримують не байдужі волонтери та Громадська спілка “Рада бізнесу Тернопілля.

– Хоч і відбувся Майдан, хоч і пройшла Революція Гідності, – каже пан Віталій, – майже нічого не змінилось. Стара “система” продовжує свою злочинну діяльність направлену проти людей. На одинці, вистояти не просто. Але маю підтримку рідних, друзів, колег, не байдужих тернополян. Велике всім спасибі, що і морально і присутністю в судах допомагаєте. Коли є свідки то “системі” важче робити злочини. Тому спільно ми переможемо.

 ГС “РБТ”

Коментарі вимкнені.