Красуня-тернополянка у «Бункермузі» вчитиме малювати літо

Майстер-клас з акварельного живопису «Малюємо літо» проведе для  тернополян Марічка Юрчак. Охочих запрошує до галереї «Бункермуз» на 19 годину 16 липня. Вхід – 20 гривень. Учасники працюватимуть під музику. Хто захоче, замовлятиме чай, каву і десерти.

–         Запрошую усіх. – каже Марічка Юрчак. –  І тих, хто не відрізняє акварель від гуаші, і тих, хто скучив за творчістю або любить малювати.  Захід не орієнтований на професійних художників, які хочуть “добрати” знань. Тому вільна тема “Малюємо літо”. Хтось зможе створити пейзаж, хтось зображатиме метеликів, птахів, небеса, квіти. Інші – пляжний відпочинок чи абстракцію в теплих тонах. Звичайно, хтось може взятися і за портрет. Тільки вітаю це.  Не хочу обмежувати учасників. Чому акварель? Акварель –  це, з однієї сторони, знайома всім з дитинства техніка. Вона  доступна, швидка у виконанні. Але водночас – одна із найскладніших, цілком неповторна. Вона “легка”, світла, напівпрозора,  як літо. Майстер-клас почну з розповіді про неймовірну акварель і матеріали, які необхідні для акварельного живопису. Покажу готові роботи аквареллю. Спробуємо прийоми “по сухому” та “по мокрому”. Втім, усіх секретів зараз розкривати не буду.

Молода художниця  принесе до галереї кілька власних наборів професійних фарб. Вони коштують близько 600 гривень.  Забезпечить також учасників майстер-класу  акварельними олівцями,  наборами медових акварельних фарб, пензликами, папером для акварелі, планшетами ДВП для малювання.

–         Дещо уже  придбала додатково. – продовжує художниця. –  Дечим  поділюся з власних запасників. Це некомерційний проект. 20 гривень за участь мали б покрити витрати на художні матеріали. Але це скоріш буде символічна подяка за  малювання і отримані знання.

Майстер-клас Марічка Юрчак розраховує на 3 години.

–         Насправді обмеження у часі досить умовне.  – ділиться дівчина. – Просто складно малювати довше, аніж три години без перерви. Крім того, у четвер “Бункермуз” о 22 годині показує гарні фільми просто неба.  Учасники майстер-класу зможуть з галереї перейти у кінозал під зорями.

Марічка Юрчак навчається в аспірантурі у Тернопільську національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка. Закінчила художню школу.  4 роки ілюструє книжки (графіка), пише портрети, малює для душі. Три роки тому в арт-барі «Коза» організувала персональну виставку. Постійно бере участь у колективних виставках. Цього року  репрезентувала свої роботи на фестивалі “Ї” та виставці “Мистецький Тернопіль” в Українському домі. Деколи, як каже Марічка Юрчак,  “проривається” поезія. Один “акварельний” вірш тернополянка демонструє читачам:

Речення без крапки –
граматична помилка?
Чи думка, необтяжена
рамками і логікою?
Літо недописане
на скрижалях осені…
Зміст – у недовершенні,
зміст – у вічнім пошуку.

 Наталка Петрів

 

 

Коментарі вимкнені.