Криміналітет та колишні міліціонери хочуть “правити бал” у Тернополі!

8 листопада ГО «Всеукраїнський громадський підрозділ по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією» у м. Тернополі організовував зустріч з розгляду питань на тему: «Шляхи реалізації Закону «Про очищення влади». У цьому заході мали взяти участь безпосередньо керівництво комітету, голови, заступники та активісти підрозділів України; представники громадських організацій та активісти м. Тернополя і області.

Пропонуємо дізнатися більше, що ж за люди стоять за ідеєю провести люстрацію в Тернопільській області. Чим вони займалися до того, як модне слово «люстрація» стало сенсом їхнього життя? Зрештою, чи є вони тими моральними авторитетами, думка яких матиме належне сприйняття в суспільстві?

Почнемо з головного натхненника та голови ГО «Всеукраїнський громадський підрозділ по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією» у м. Тернополі – пана Таловова. Знаючі люди розповідають, що Таловов має до Тернополя дуже посереднє відношення. Сам він зареєстрований у місті Волочиську Хмельницької області, де і займається дрібним бізнесом. Відомо, що він мав кілька судимостей, одна з яких – за шахрайство (організовував чергову фінансову «піраміду»). Знайоме йому і зберігання наркотиків, непокора працівникам міліції, бійки, нанесення тілесних ушкоджень та ін. А ще його друзі зізнаються, що він фанат псевдо-християнських віровчень, подібних до «Посольства Божого», в яке так сильно увірував мер-космонавт Льоня Черновецький.

Ще одну ВГО «Громада і закон» представляє Рак Ярослав Васильович.

Свого часу особа з таким прізвищем та ініціалами працювала заступником керівника УМВС в Тернопільській області, керівником УБОЗу. Тоді скандальною виявилася історія з засудженим Максимом Вольским, якого перевели з Чортківського СІЗО в Тернопільське ІТТ в камеру, бо чортківські працівники СІЗО відмовились його у себе далі тримати, в зв’язку з різким погіршенням стану його здоров’я. 5.08.2009 року, Максим Вольський скаржився на погіршення стану здоров’я, різкі болі в животі, потім через деякий час втратив свідомість. Лише тоді був викликаний лікар. Оглянувши його, лікар негайно зробив йому декілька уколів і повідомив заступника керівника УМВС в Тернопільській області, керівника УБОЗу, Ярослава Рака, що Максима Вольського треба негайно госпіталізувати, стан його здоров’я критичний і можливий летальний наслідок. Але керівник УБОЗу Ярослав Рак відповів медичному працівнику, що він немає для цього конвою.

Наступну ГО «Наш рідний Тернопіль» очолює Іваненко Михайло Миколайович, який був кандидатом в народні депутати на минулих виборах. Стверджують, що він відомий у кримінальному середовищі як «МІША АФРИКА», раніше судимий, перебуває у близькому оточення Є.Степанова. Брав участь в штурмі міської ради в квітні цього року.

Благодійний фонд «Фонд Добрих людей» очолює Бойко Павло Володимирович, який на своєму персональному сайті називає себе політиком, громадським діячем та … журналістом. Його фонд у сусідньому з нами Івано-Франківську помічений у скандалі зі збором коштів для військових.

Про «12 Тернопільську сотню» стало відомо після того, як вони в тернопільському аеропорту викрали міліціонера та вчинили стрілянину. Зараз вони претендують стати люстраторами, хоча самі перебувають під кримінальним слідством.

До речі, зареєструвавши свою громадську організацію в травні 2014 року, спритні хлопці вже в червні подали до суду на стягнення майнової шкоди на суму в чверть мільйона гривень. Як за місяць можна заробити таку суму, щоб її офіційно заборгували, залишається тільки здогадуватися.

І це лише неповний перелік тих, хто хоче підмінити собою справжню громадськість.

Як бачимо, люструвати тернопільську владу взялася група громадських діячів із доволі сумнівним минулим, що, безперечно, не може не насторожувати. З одного боку, їх ініціатива щодо створення Ради громадського контролю, яка підмінятиме собою Міністерство юстиції (на законодавчому рівні наділене правом оргаізовувати люстрацію) є абсолютно безневинним фарсом.

А з іншого, спроба купки самопроголошених «громадських діячів» узурпувати право громадського контролю за процесом очищення влади наштовхує на думку, що всі їх зустрічі і громадські обговорення є ні чим іншим як намаганням кримінальних елементів здобути вплив на дії посадовців.

Очевидно, що тримаючи у руках важелі, які дозволять криміналітету прибирати з посад небажаних керівників і всадити у їх крісла лояльних до себе чинуш, місцеві авторитети зможуть «розправити плечі» на повну.

Цікаво, якщо завтра відбуватиметься погодження з громадськістю кандидатури нового керівника УМВСУ в Тернопільській області, якого кандидата лобіюватимуть такі «громадські люстратори», за плечима яких по декілька судимостей, а в планах на майбутнє чергові афери і наїзди на підприємців?

Ні хто не ставить під питання необхідність очищення влади, але щоб її очистити потрібно і самому бути чистим, адже ні хто не вмиває обличчя брудною водою. А чи достатньо чистими є Ігор Таловов та його партнери щоб представляти інтереси громади під час люстрації?

Вирішувати Вам…

Ігор Таран

-1 thoughts on “Криміналітет та колишні міліціонери хочуть “правити бал” у Тернополі!

  • 14:12 | 21.11.2014 о 14:12
    Permalink

    А хто такий Степанов, що так ним страшать? І хто – Степанова Олена, його жінка?

Коментарі вимкнені.