“Кривдники кажуть, що у них прокурор вуйко”, – вже третій рік Зінь Василь шукає справедливості (відео)

Побитий батько

Нещодавно в редакцію “Погляду” звернувся Зінь Василь, який вже декілька років шукає справедливості. За його словами ще у 2011 двоє молодиків з села році жорстоко побили його батька. Але вони досі не покаранні.

– Суд присудив кривдникам  домашній арешт, але ми з цим не згідні. Вже рік часу йде повторний розгляд.  Кривдники кажуть, що  у них прокурор вуйко і їм нічого не буде.  Ми звертались і у Апеляційний суд,  і до прокурора області. До Києва писали, і  у Міністерство Внутрішніх Справ. Відписки одні і ті самі. Свідки бояться давати покази. Їх всі в селі бояться.

Прокурору Тернопільської області Гулкевичу Юрію Дмитровичу від Зінь Василь Михайлович

З А Я В А

21 березня 2011 року мого батька Зінь М.Г. жорстоко побили Ярема П.М. та Ящик А.М.
09 липня 2013 року вироком Підгаєцького районного суду Тернопільської області дані особи були визнані винними у нанесенні тілесних ушкоджень і суд призначив їм покарання.
27 листопада 2013 року Апеляційним судом Тернопільської області вирок Підгаєцького районного суду Тернопільської області від 09 липня 2013 року скасовано, справу направлено в Підгаєцький районний суд Тернопільської області на новий судовий розгляд в іншому складі суду.
24 січня 2014 року Підгаєцький районний суд Тернопільської області виніс постанову про повернення кримінальної справи про обвинувачення Яреми Петра Михайловича за ч. 1 ст.263, ч. 2 ст. 296 КК України та Ящика Андрія Михайловича за ч. 2 ст. 296 КК України на додаткове розслідування.
На даний час від цієї події пройшло більше чим півроку, однак відповідні органи ні міліція, ні прокуратура району не проводять розслідування. А злочинці, імена яких відомі, і ні в кого не виникає сумніву про їх причетність до вчинення злочину та винуватість, до сих пір не притягнуті до відповідальності і заслуженого покарання.
Виходячи з положень ч. 2 статті 36 КПК України, а також статей 29-32 Закону України “Про прокуратуру” прокуратура наділена широкими повноваженнями здійснюючи нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням.
Предметом нагляду є додержання законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство.
Нагляд має своїм завданням сприяти:
1) розкриттю кримінальних правопорушень, захисту особи, її прав, свобод, власності, прав підприємств, установ, організацій
від злочинних та кримінально протиправних посягань;
2) виконанню вимог закону про невідворотність відповідальності за вчинене кримінальне правопорушення;
3) запобіганню незаконному притягненню особи до кримінальної відповідальності;
4) охороні прав і законних інтересів осіб при здійсненні кримінального провадження;
5) здійсненню заходів щодо запобігання кримінальним правопорушенням, усунення причин та умов, що сприяють їх вчиненню.
Прокурор здійснює нагляд за додержанням законів при проведенні досудового розслідування (дізнання та досудового
слідства) у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням. Повноваження прокурора при здійсненні нагляду за
додержанням законів органами, що здійснюють досудове розслідування, визначаються кримінальним процесуальним
законодавством.

Прокурор має право в необхідних випадках доручати керівникам органів досудового розслідування, внутрішніх справ, національної безпеки проведення у підвідомчих їм підрозділах перевірок з метою усунення порушень та забезпечення повного розкриття діянь, що
містять ознаки кримінального правопорушення.
Письмові вказівки прокурора, його заступника органам, що проводять оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування,
які надаються відповідно до положень Закону України “Про оперативно-розшукову діяльність” та Кримінального процесуального кодексу України, є обов’язковими для цих органів.

Виходячи з вищенаведеного, прошу Вас вжити заходів прокурорського реагування та притягнути винних осіб, які жорстоко побили мого батька, до кримінальної відповідальності.

 Коментар прокурора Підгаєцького району Івана Кренцеля:

Слідчим  Підгаєцького РВ УМВС України в області  розслідувались  кримінальні провадження, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст.125 (умисне легке тілесне ушкодження) та ст.263 (незаконне поводження із зброєю) КК України стосовно  2 жителів району.

З’ясовано, що 21 березня 2011 року 2 жителів  Підгаєцького району безпричинно завдали громадянину  З. легкі тілесні ушкодження з короткочасним розладом здоров’я.

В ході досудового розслідування встановлено, що З. помер  через 11 місяців після вищевказаної події, внаслідок захворювання серцево-судинної системи, що немає жодного причинного зв’язку із заподіяними йому раніше  тілесними ушкодженнями.

На підставі вищевикладеного слідчим СВ Підгаєцького РВ УМВС України в області кримінальне провадження, за фактом отримання З. легких тілесних ушкоджень закрито.

Окрім цього, 17 червня 2014 року вироком Підгаєцького районного суду  один із жителів району,  який,  окрім нанесення тілесних ушкоджень,   обвинувачений у незаконному поводженні зі зброєю,    засуджений за ст.263 КК України .

 

Коментарі вимкнені.