Щодо земельного дерибану в Почаєві і колишнього мера Іванюка

Іванюк О. П.
Іванюк О. П.

Маємо рішення суду щодо колишнього міського голови Почаєва Олега Іванюка – 2 роки обмеження волі + 500 неоподатк. одиниць доходу громадян штрафу (близько 9 тис. грн.). Фактично нічого…

Розглядала справу голова Кременецького районного суду – суддя Білосевич. В принципі, до суду питань фактично немає, окрім того що прокуратура просила 2,6 роки, а дали всього два. Є питання до тої самої прокуратури.

Перше, що шокувало це те, що на оголошення вироку ніхто окрім обвинуваченого, його адвоката та одного жителя Почаєва не прибув. Ні прокуратура, яка представляла/підтримувала державне обвинувачення в особі двох прокурорів – одіозного Олега Денисюка, який через кумівство-братівство пхався на посаду очільника Прокуратури Тернопільської області та представник тієї ж обласної прокуратури, який чітко прізвища свого жодного разу вимовити не зміг. Більше того, навіть наприкінці закінчення судового процесу, в судових дебатах, ніс таку ахінею, яку будь-який студент-юрист розкритикував би за лічені секунди.

Не зрозумілим залишається присутність Олега Денисюка. Недобиток колишньої системи, за словами керівника Прокуратури Тернопільської області В’ячеслава Перча, відсторонений від посади в.о. керівника Кременецької місцевої прокуратури. Адекватним постає питання – чому був на судовому засіданні і представляв державне обвинувачення? Потрібно було “дорішати” справу? Або обманув сам очільник обласної прокуратури, надіславши офіційну відповідь про відсторонення О. Денисюка.

Йдемо далі. Представник обласної прокуратури – Андрій Олександрович Невідомо-Хто. З вигляду простий собі офісний клерк, або геймер-задрот. Нічого дивного, якби він НЕ працював в прокуратурі, та ще й в обласній. Спокійно приходив на засідання, бурмотав собі щось, не наполягав на допиті потрібних свідків… в загальному, як на мене, зливав справу.

Ну от цей прокурорський дует з колишнього недобитка та теперішнього задрота на загал, фактично, зливають справу, вочевидь не за дякую…

З цим наче зрозуміло. Не зрозуміло з іншим. На оголошення вироку ніхто з представництва Почаївської міської ради не прибув. Ні міський голова Бойко, який навіть через щільний графік, але досить часто відвідував попередні засідання, ні юрист міської ради, в чиї обов’язки такі справи входять! Не хочу драматизувати, але якось все косо виходить – невже рішення суду було заздалегідь відоме…

Судячи з того, як швидко захисник Іванюка побіг в канцелярію суду після оголошення вироку, — буде ще й апеляція. Побіг звичайно за копією ухвали (рішення).

Підсумовуючи вище написане: прокуратура , як інституція, має бути ліквідована. Це прогнилий, просякнутий корупцією, кулуарщиною та договорняками орган. І зовсім він не правоохоронний.

Згадаймо, чим закінчилась перша спроба відбілити колишнього почаївського мера — смітниковою людстрацією суддів. Вперше в Україні суддю — недоторкану особу — кинули в смітник у Кременці в січні 2015-го року.

Далі буде….

Тарас Паляниця, депутат Почаївської міської ради.

Коментарі вимкнені.