Лютий мороз на Тернопільщині збирає жертви

За минулу добу мороз убив ще 20 українців. Всього за період сильних морозів в різних регіонах держави померло 63 людини. З них 8 – у лікарнях, 41 – виявили на вулицях, ще 14 – у домівках.

Попередня причина смерті – переохолодження. Минулої доби через холод загинула людина і на Тернопільщині. Це шістдесятирічна мешканка села Байківці Тернопільського району. Повідомляє прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій. За даними Міністерства охорони здоров’я, за останні 6 днів до лікувальних закладів України зі скаргами на обмороження чи переохолодження звернулися більше тисячі людини. Більшість з них госпіталізовані. За інформацією українських синоптиків у найближчі кілька днів утримається дуже холодна погода з температурою вночі 25-30 градусів морозу.Через люті морози у Тернопільську комунальну лікарню швидої допомоги госпіталізували шестеро людей. Діагноз – переохолодження та обмороження. Двоє пацієнтів вже виписали. Четверо інших хворих з відмороженнями легкого та середнього ступеня важкості зараз знаходяться у стаціонарі під наглядом медиків.

Лікарям в опіковому відділенні Тернопільської міської лікарні швидкої допомоги роботи цьогоріч не бракує. Якщо минулого року їх пацієнтами були безхатченки з легкими переохолодженнями організму, то з настанням холодів цього року все частіше потрапляють люди з побутовими переохолодженнями.

– Наприклад, пацієнт, який вчора поступив в нього сталося обмороження на роботі, тобто він є сторож, був, вроді би добре одягнений, тепло, йому виглядало, але недобре були захищені руки, тобто він не мав рукавиць, ну і видно взуття не було настільки тепле, – розповів ТВ-4   головний лікар Тернопільської комунальної лікарні швидкої допомоги Ярослав ЧАЙКІВСЬКИЙ.

– Навіть відомі такі випадки коли під час ремонту автомобіля буквально за кілька хвилин спостерігається в шофера відмороження, причому глибоке відмороження кінцівок, – розповідає начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міськради Ростислав ЛЕВЧУК.

Коли людина довго перебуває надворі і змерзла, вона не може реально оцінювати стан свого організму. Для низьких температур характерна втрата чутливості, кажуть медики. Також потрібно розвіяти міф про те, що зігрітись можна алкоголем, це не зігріває, а лише притуплює відчуття холоду, що у період морозів дуже небезпечно.

– Перше – це адекватне одяг щодо погоди, наступне – особливості імунітету і стану здоров’я кожної людини і наступне – погодні умови, одне питання коли в відкритих просторах, а інше питання, коли до термічного фактора добавляється вітер, – розповідає Ростислав ЛЕВЧУК.

 

Легковажити порадами медиків не варто. Обмороження потребують тривалого лікування (від тижня до кількох місяців) та чималих грошей. Нерідко воно грозить і ускладненнями.

– В результаті у пацієнта все одно будуть певні наслідки цього відмороження у вигляді певних рубців, деформацій. якщо відмороження бувають глибші, то тоді розвиваються певні контрактури, обмеження рухів і інші ускладнення, – розповідає Ярослав ЧАЙКІВСЬКИЙ.

 

Якомога менше часу перебувати надворі – основна порада медиків. Особливо важко її дотримуватись людям, які не мають постійного місця проживання. Для них, поки не спадуть морози, у місті та області облаштували пункти обігріву. У Тернополі один із таких пунктів знаходиться у парку імені Тараса Шевченка. Окрім того, що зігрітись, там можна випити гарячого чаю і поїсти.

 

-1 thoughts on “Лютий мороз на Тернопільщині збирає жертви

Коментарі вимкнені.