Лижній базі в Острові, що на Тернопільщині, бути!

Світлина від Подільське слово.

В Острові розташований єдиний у районі басейн. Там, як і на базі, вже 27 років ніхто нічого не робив. Усе замокло і занепало. Моя мрія — відновити його, однак у найближчих планах цього поки немає.

— В Острові один дитячий садок?
— Поки один, і він переповнений, не вміщає всіх бажаючих, тож частину дітей батьки довозять у Тернопіль. За них сільська рада змушена сплачувати місту. Поки буде так. Забудовується новий масив на 6 тисяч населення, і в проекті передбачено школу і два дитячі садки.

— До перспективного плану формування територій громад області внесено Острівську громаду з центром в селі Острів.
— Так, мешканці сусідніх Мишковичів, Великої Луки, Петрикова і Буцнева підтримали наше рішення про створення Острівської громади, і ми вже подали відповідні документи. Громада має бути перспективною, з населенням понад 12 тисяч жителів. Наразі головне, щоб на виборах 21 квітня ми не схибили і не зіштовхнули країну з курсу реформ, які відбуваються в державі. Я вірю, що українці — мудра нація і все у нас буде добре.

— На цій оптимістичній ноті ми і попрощалися з Богданом Петровичем, домовившись, що він обов’язково запросить нас на відкриття оновленої лижної бази.
Лижна база «Авангард» розташована у мальовничому місці — в лісі за селом. Краса така, що враження не псує навіть занедбане приміщення бази. «Тут ще тільки розвесняється. От якби ви приїхали влітку, коли все зеленіє і цвіте, або взимку, коли сніг, — ото краса!», — розповідає заслужений тренер України Олег Бунт.
На базі він працює з 1975-го року. Показує мені височезні берези, які колись власноруч висаджував, і пригощає свіжозібраним березовим соком. Такого смачного, здається, ще в житті не пила. Нашу розмову час від часу переривають телефонні дзвінки — в Олега Євгеновича день народження. «Телефонувала Олена Підгрушна. Вони з Дмитром Підручним поїхали «на сніг», у Буковелі на гірських лижах катаються. Меркушин (батько і тренер чемпіонки світу Анастасії Меркушиної) сьогодні теж телефонував. Вони з донькою також у Карпатах. Ми дуже виграємо стосовно розташування, бо нам до снігу — 200 км. Минулого року до червня дітей возили на тренування, — каже Олег Євгенович. — Діти цілий рік тренуються. Взимку — на лижах, влітку бігають кроси, роблять спеціальні вправи, катаються на роликових лижах. Іноді їздимо в Підгородне на біатлонну базу, використовуємо їхню трасу. Дітей багато приходить — з усіх навколишніх сіл. Разом з молодим тренером Михайлом Корчовим збираємо їх по маршруту своїм транспортом. Умов тут, як бачите, немає, але сподіваємося на зміни».

Спілкувалася Наталка ЧАПРАК.

Подільське слово

Коментарі вимкнені.