“Тепер ми бачили все!”: подорожуючи в Осло, за два дні тернополяни витратили нуль гривень

Продовження нотаток з подорожі у Скандинавію від тернополянки Марти Мисак. Початок — ТУТ і ТУТ.

 7 – 8 дні: ми в Осло. Потрачено 0 € за два дні

Вижити в найдорожчому місті в світі, та ще й не потратити ні цента – done✔️
Ось так і ломаються всі стереотипи… ось так і «пізнавальні» українські тревел-шоу стають нікчемними… якщо ви розумієте, про що я.
⠀Ми знайшли прекрасний хост. Це 53-річний чоловік, який має 6-ро дітей. Фотограф, бізнесмен, винний колекціонер, любитель спорту та розкоші.
⠀Живемо ми у величезному будинку з терасами та виглядом на гори, чудово харчуємося та насолоджуємося.
Наш будинок за годину від центру, однак всі дистанції долаємо пішки. Беремо з собою бутербродики, фрукти, і гуляємо весь день.
Осло. Дуже дороге місто
І так вважають не тільки туристи, але й самі норвежці, які часто долають великі відстані, щоб просто закупитися у Швеції.
⠀Саме місто красиве: гори, затишні квартали, сучасна архітектура, багато зелені, море. Однак ми не знайшли там ніякої родзинки. Можливо, для життя воно класне, адже, хто не мріє про свіже повітря, гірськолижні курорти під домом та посейлети на яхточці, однак для туристів – чисто відвідати на один день та залишити невиправдану кількість грошей.
⠀Звичайно, тут є непогані музеї, вхід в більшість – безкоштовний в четвер!
Взагалі, якщо ви любите музеї, галереї тощо, завжди дивіться, у який день туди вільний вхід. Таке є майже всюди.
⠀ Ще Норвегія, а особливо Осло, характеризуються найбільшою кількістю електрокарів. Кожна друга машина – на електриці. Тут навіть таксі на Tesla. Це пояснюється великим заохоченням влади для власників таких авто: відсутність податків, безкоштовні заправки, парковки та можливість пересуватися по автобусній смузі.
А взагалі, місто на любителя.

Цитата дня: «Норвежці обожнюють подорожувати, тому що, куди б вони не поїхали – їм всюди дешево»

Норвегія – прекрасна країна. Величні фьорди, кришталеві водойми, незаймана природа.
Країна, де ти можеш пити воду будь-де (з річок, озер, з кранів)
Країна, де майже всі бережуть екологію і намагаються жити в гармонії з природою(сортування сміття, сонячна енергія , величезні кампанії стосовно збереження та відновлення флори та фауни тощо)
Країна, де здорові молочні і м’ясні продукти. Тут всі тварини знаходяться в ідеальних умовах. Чого, на жаль не можна сказати про більшість інших країн, де тваринні продукти з супермаркетів просто категорично не годяться для споживання. Рекомендую до перегляду фільм – «Земляни».
Дуже горджуся Норвегією за те, що продовжує йти людяним шляхом співіснування природи та людини.
В наш час це просто надзвичайно важливо!

Як харчуватися безкоштовно 
⠀ Мабуть багато з вас чули, що в супермаркетах є така фішка, як 50-90% знижки на продукти, коли скоро в них вийде термін придатності. В Європі це дуже користується популярністю.
⠀ Однак чи чули ви про безкоштовні продукти?
⠀ В західній Європі та Скандинавії дуже високі стандарти на продукти в супермаркетах. Невеликий термін дії встановлений абсолютно на весь товар, він повинен виглядати надзвичайно естетично. Тому, наприклад, якщо один лимон у пачці трохи пом’явся, чи на якомусь товарі надірвалася етикетка – вони відправляються у спеціальний ящик. В магазинах працює дуже невелика кількість людей, і їм просто не вигідно це все перепаковувати. Ще є така фішка, що їм вигідніше викинути неестетичний товар, і замовити новий, ніж продати старий за нижчою ціною.
⠀ Отож, багато місцевих людей знає про цей прекрасний лайфхак, і кожного вечора після закриття магазину, приходять до цих «чудо ящиків» і набирають викинуті продукти (ящики дуже чисті, адже там все лише в упаковках).
Наш хост в Копенгагені так робить протягом багатьох років. На секундочку, людина, яка заробляє 1500€ за два дні. Тобто жителі це роблять не від бідності, а від Раціональності!
⠀ І ми вирішили побачити це на власні очі. В 22:00 ми поїхали до одного із найбільших супермаркетів в Копенгагені на нашому районі. В задньому дворі стояли ящики, схожі на сміттєві. Відкривши їх, ми не повірили своїм очам, в них лежали величезні пачки запакованих фруктів (лимони, дині, чорниці), близько 50-ти упаковок чіпсів-такос, шампуні, гелі, порошки для прання, різні солодощі. І все, чого їм бракувало це пом’яті упаковки або, на чіпсах, вийшов термін придатності на один день.
⠀ Більше того, крім нас ми там зустріли двох дуже цивілізованих та прекрасно одягнених жінок.
Тепер ми бачили все!

Далі буде.

Коментарі вимкнені.