Ми їм “тітушок” не пробачимо! – війна за тернопільський парк перейшла в судову площину

Боротьба із будівництвом у парку Національного відродження точиться уже близько 4-х років. Нагадаємо нашим читачам, що раніше на території парку хотіли побудувати готель. Це рішення місцевих можновладців так обурило тернополян, що вони не тільки чергували цілодобово на місці забудови, а в прямому сенсі лягали під колеса автівок, що перевозили будівельні матеріали.  Тоді забудовники, так би мовити, дали задній хід і затихли. Прибрали техніку і подалися до іншої роботи – документальної. Отримавши усі дозволи і вирішивши всі питання із сильними світу цього, почали будівництво знову, та вже не готелю – Вуличної академії, звісно, із хостелом. Навіть «заручилися» підтримкою відомого футболіста Романа Зозулі. Який, як виявилося згодом, ні сном ні духом не чув про скандальне будівництво, вже не кажучи про те, що має якесь до нього відношення. Активна хвиля громадської незгоди з рішеннями можновладців припала на літо 2018 року. Саме тоді забудовник скористався послугами молодиків спортивної статури (у народі – «тітушок»), які захищають його інтереси цілодобово. Останню акцію під назвою «Врятуй парк» провели на театральному майдані 28 жовтня цього року. У ній, за словами активістів, взяли участь близько 100 осіб.

Щодо будівництва у парку Національного відродження громада зверталася до багатьох владних інстанцій. 9 жовтня Юлія Мамчак подала позов до Тернопільського окружного адміністративного суду. Перше судове засідання розпочалося 29 листопада. Справу вів суддя Андрій Баранюк, який уважно заслухав усі сторони судового процесу.

Один із представників Тернопільської міської ради, Михальчук Оксана Юліанівна, на підтримку клопотання, в якому просили суд не розглядати позовної заяви Юлії Мамчак, зазначила, що активістка пропустила строк звернення до суду. І мотивувала це тим, що позивачці про будівництво було відомо, оскільки цьому передувало багато публікацій у ЗМІ, в яких ще у 2017 році позивачка фігурувала як голова ініціативної групи, яка боролась із  будівництвом у парку Національного відродження.  Відповідно знала або повинна була знати, на підставі яких документів ведеться будівництво. Бо, на думку представника міської ради, дуже нелогічно боротися, якщо не знаєш, за що. Такий аргумент викликав посмішку в присутніх, адже таку мотивацію можна пробачити особі без юридичної освіти, одначе посилатися на такі матеріали головному юрисконсульту відділу претензійно-позовної роботи та представництва інтересів у судових інстанціях як мінімум дивно. Адже у позовних вимогах йде мова про скасування ряду рішень сесій міської ради, декларації на початок будівельних робіт та скасування містобудівних умов та обмежень. Тобто мовою юридичних документів, позивачка оскаржує не сам факт проведення будівельних робіт, а намагається скасувати документи, на підставі яких вони ведуться.

Саме судове засідання тривало близько 2-х годин. Суддя повернувся із нарадчої кімнати, де ухвалив рішення відхилити клопотання Тернопільської міськради не розглядати позовної заяви тернополянки Юлії Мамчак про визнання незаконною забудову в парку Національного відродження.

– Це ж як гарно має бути написаний позов, що вже після подачі відзиву на нього всі відділи ТМП, присутні у процесі, просили його навіть не розглядати. Все буде добре, рано чи пізно нечесні забудовники у нашому місті мають бути покараними. Ми їм “тітушок” не пробачимо! А поки робимо все можливе для перемоги, – прокоментувала громадська активістка Юлія Мамчак.

Вікторія Ушакова

Тижневик “Номер один”

Коментарі вимкнені.