На Тернопільщині через сильні морози призупинять навчання у школах

В Україну зима прийшла не лише зі снігопадами, а й сильними морозами. Синоптики розповідають, на погоду найближчими днями впливатиме холодне арктичне повітря та антициклон. На позапланові канікули від сьогодні пішли учні молодших класів на Луганщині. Там для найменших школярів призупинили навчання у вісімнадцяти районах. Метеорологи обіцяють значне зниження температури і на Тернопільщині. 27 січня стовпчики термометрів опустяться вночі до 12-17 градусів морозу, а вдень до 7-12 морозу. Ще холодніше буде 28 та 29 січня. Вночі 15-20 градусів морозу, а вдень 8 -13 нижче нуля. Чи зупинятимуть навчання у школах області в кожному районі визначатимуть індивідуально, кажуть в управлінні освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації.

– Ми відповідно дали вказівки про збереження водопостачання, теплопостачання. Адже зрозуміло, що за системою треба слідкувати, бо як вона нормально функціонує при -5, то це не означає, що збою не може статися при -20, які нам обіцяють на наступний тиждень. Тому це перше, зберегти системи, які забезпечують життєдіяльність навчального закладу, – розповів ТВ-4 начальник управління освіти Тернопільської ОДА Іван ЗАПОРОЖАН.

В управлінні освіти і науки не виключають, можливо, навчання доведеться зупиняти і в окремих школах Тернопільщини. Рішення про зупинення навчання приймають санепідслужба та місцеві органи влади. До уваги беруться температура повітря, вологість та сила вітру.

– У випадку, коли температура досягає -20 і при певних показниках вологості і вітру, саме вони визначають те, що діти молодших класів (1-4) не відвідують на ті дні школу. Так, що десь і батькам раджу відслідковувати засоби інформації. Я думаю, що оперативно будуть працювати керівники навчальних закладів, вчителі. Якщо будуть такі випадки, то зрозуміло, що будуть призупинятися, – говорить Іван ЗАПОРОЖАН.

Аби навчання призупинили і для старшокласників температура повітря має опуститися до мінус двадцяти чотирьох градусів. А поки батькам школярів радять тепліше одягати дітей та бути обережними.

Коментарі вимкнені.