На Тернопільщині діти щодня долають пішки в темряві 14 км, через недолугих чиновників

Батьки та діти села Болязуби, що на Тернопільщині, пропонують усім чиновникам Міністерства освіти та обласним керівникам щодня проходити щонайменше 14 км. Саме стільки учні села долають пішки за будь-якої погоди, щоб потрапити на уроки і повернутися додому.

На вулиці — ще темно, холодно та страшно, а діти вже чимчикують по дорозі. Учні збираються невеликими групами і в суцільній темряві йдуть до знань. Діти села Болязуби вимушені прокидатися о шостій, аби встигнути пішки дістатися до школи, що аж за сім кілометрів у сусідньому селі.

Дорогу їм освітлюють лише фари поодиноких автомобілів, які, зазвичай, проїжджають повз. Школярі лише встигають зійти на узбіччя. До школи всі вдягаються, наче на нічну пробіжку, не виняток, що з перешкодами.

Такий осінній марафон у них триває вже кілька тижнів. Діти ходять по півтори години двічі на день, носять при цьому важкі рюкзаки з книжками, мокнуть під дощем та хворіють.

У цьому селі шкільного автобуса ніколи не було, а возив дітей на навчання рейсовий. Утім, приватний перевізник вирішив, що працює собі у збиток, і відмовився од нерентабельного маршруту.

У районному відділі освіти кажуть, що і раді би допомогти з компенсацією перевізнику, та він до них не звертався.

Утім, у прокуратурі вважають, що діти стали заручниками конфлікту, який мали б розв’язати саме районні чиновники відділу освіти.

Поки дорослі шукають автобус-заміну, діти запрошують чиновників на спільні осінні прогулянки. Аби ті швидше зрозуміли, як правильно зорганізувати перевезення школярів. Нагадаємо, що на Буковині діти, щоб потрапити до школи, щодня вбрід переходять річку.

Кореспондент ТСН Світлана Павук.

Коментарі вимкнені.