На Тернопільщині досі не відновили історичну справедливість, хоча мали зробити це ще у червні

Рішення Тернопільської обласної ради від 17.06.2014 року щодо повернення монастирю Св. Івана Хрестителя в с. Краснопуща Тернопільської області приміщень-пам’яток не виконується – релігійна громада не може належно доглядати за пам’яткою архітектури через те, що в колишніх келіях проживають пацієнти психоневрологічного будинку-інтернату, яких досі не перевели до спеціалізованого медичного закладу.

До народного депутата України, голови підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Олександра Бригинця надійшло звернення ігумена монастиря св. Івана Хрестителя с. Краснопуща Бережанського району Тернопільської області о. Стефана Романика стосовно повернення у власність приміщень монастиря оо. Василіан в с. Краснопуща.

Як повідомлялося, після тривалої боротьби громади та Бригинця, історичне приміщення – колишні келії, а нині житловий корпус № 1, який належав Бережанському психоневрологічному будинку-інтернату – мало бути передане до власності Василіянського монастиря святого Івана Хрестителя провінції найсвятішого Спасителя Української греко-католицької церкви у відповідності до рішення Тернопільської обласної ради №1712 та Акту прийому-передачі від 05.08.2014 р.

Проте на даному етапі все призупинилось і подальше повернення культової споруди власнику затримується з незрозумілих причин, що призводить до історичної несправедливості та порушення збереження культурної і релігійної спадщини українського народу.

«Передати приміщення у власність монастиря потрібно до зими, бо в ньому потрібно встигнути зробити ремонтні роботи (адже їх не можна буде робити у зимовий час). Тому процес переселення пацієнтів з приміщення колишніх келій до спеціалізованої медичної установи треба прискорити», – наголосив О.Бригинець.

Бригинець звернувся до голови Тернопільської обласної ради з проханням надати доручення відповідним службам розглянути зазначене звернення та позитивно і реально вирішити питання щодо повернення приміщень монастиря оо. Василіан в с. Краснопуща Бережанського району Тернопільської області у власність Монастиря Отців Василіан Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні УГКЦ.

Коментарі вимкнені.