На Тернопільщині літні наметові містечка легалізують

Один раз на рік і лише попередивши за десять днів керівництво, має право перевіряти оздоровчі дитячі заклади санепідстанція. Так постановив Кабінет міністрів України у листопаді минулого року, пише TV-4. У санепідслужбі непокояться, адже скоро літо і багато дітей перебуватимуть в оздоровчих закладах, які майже не контролюватимуться. Окрім того, є і позитивні зміни, повідомив на прес-конференції головний державний санітарний лікар Тернопільської області Степан Дністрян – дитячі наметові містечка цього року легалізують.

Напівлегальні наметові містечка, які існували без писаних норм і правил, цього року легалізують – у лютому 2012 року в Міністерстві юстиції зареєстрували державні санітарні норми і правила облаштування, утримання та організацію діяльності дитячих наметових містечок.

Степан ДНІСТРЯН головний державний санітарний лікар Тернопільської області:

Вимагається вже, про це треба говорити, за 2 місяці до початку оздоровчого сезону повідомляти державні органи санітарного нагляду про те, де буде розміщений такий заклад. Діти в цей заклад приймаються не молодші 12 років, харчування 5-разове, дуже серйозні вимоги щодо харчування дітей в тих закладах, до водопостачання, до санітарної очистки

Також є деякі зміни щодо контролю санепідслужбами дитячих оздоровчих закладів. У листопаді минулого року Кабінет міністрів України прийняв постанову “Про періодичність планового контролю нагляду за об’єктами”. Відповідно до постанови, працівники санепідслужб за десять днів повинні попереджати керівництво дитячого оздоровчого закладу про перевірку.

Степан ДНІСТРЯН головний державний санітарний лікар Тернопільської області:

На превеликий жаль, хоч ці об’єкти є підвищено епідемічного ризику на ряду з іншими об’єктами, а в нас в області їх є більше 2 тисяч, кратність обстеження, кратність наглядових функцій зі сторни санітарно-епідемічної служби має бути не частіше 1 раз в рік. Тобто, якщо організовується дитячий оздоровчий заклад, працівник санітарної служби має право обстежувати цей заклад не частіше 1 різ в рік.

У Тернопільській санепідемстанції такими нововведеннями занепокоєні, адже досвід попередніх років – невтішний. Напиклад, за один сезон, у близько п’ятдесяти оздоровчих дитячих закладах виявили порушення санітарних норм. Керівників притягнули до адміністративної відповідальності. Санітарна служба області переконана, дитячі оздоровчі заклади потрібно перевіряти без попередження і кілька разів у рік.

Коментарі вимкнені.