На Тернопільщині перебувають серби
Численна делегація з Республіки Сербія, перебуватиме в Тернопільській області. Влада підготувала для 35 етнічних українців, сім’ї яких на початку 20 століття виїхали на територію сучасної Сербії, цікаву туристичну програму «Слідами наших предків».
Зокрема, етнічні українці з міст Кула, Новий Сад ознайомляться з туристичними перлинами Тернопільського краю, а саме: Свято-Успенською Почаївською Лаврою, Марійським духовним центром Зарваницької Матері Божої, Вишневецьким і Збаразьким замками, визначними місцями міст Бучач, Борщів, Кременець, Чортків відвідають печеру «Кришталева».
Програма «Слідами наших предків» в першу чергу направлена на створення необхідних умов для збереження, розвитку етнічної культурної, мовної та релігійної самобутності українських національних меншин у державах їхнього проживання, налагодження успішної співпраці українського суспільства із закордонними українцями в різноманітних сферах життя щодо захисту національних, інтелектуальних і духовних цінностей в Україні й за кордоном, задоволенні національно-культурних і мовних потреб закордонних українців, а також підвищенні позитивного міжнародного іміджу України.
Довідково: За інформацією голови Національної ради української національної меншини Сербії Йосифа Сапуна в Сербії проживає 5,5 тисяч громадян, які визнають Україну своєю другою Батьківщиною. Просвітницьку роботу ведуть 5 осередків українців, 6 культурних товариств. Найбільший і найперший осередок українців, що об’єднує 1400 чол., у м. Кула, заснований у 1981 році. Українці Сербії мають свій пісенно-танцювальний фестиваль «Калина», у якому з України досі брали участь представники Львівської і Тернопільської областей. У Сербії 11 початкових шкіл з вивченням української мови і звичаїв, де навчається 140 дітей. Українська громада Сербії видає щомісяця свою газету «Рідне слово», діти мають журнал «Соловейко». У м. Новий Сад є українська бібліотека, яка за 5 років назбирала тисячу українських книг. 95% українців Сербії мають коріння з Галичини.
Коментарі вимкнені.