На Тернопільщині відкриють медичний центр, який обслуговуватиме всю Західну Україну

На Тернопільщині планується відкриття Центру отохірургії для обслуговування всього західноукраїнського регіону. Про це повідомив під час переривчастих курсів з оториноларингології «Запальні процеси ЛОР-органів» головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Отоларингологія», лікар-онколог, професор Івано-Франківського національного медичного університету Василь Попович.

«Ми повинні йти в Європу, підносити медицину на новий європейський рівень. Проте для цього потрібні кроки. Перші, достатньо вагомі, уже є. По-перше, діє створена міждисциплінарна група із 40 чоловік (педіатрів, лікарів загальної практики – сімейної медицини, терапевтів тощо), які працюють над змінами в уніфікованих протокалах надання медичної допомоги хворим із гострими захворюваннями вуха і носа відповідно до сучасної концепції медицини. Дані протоколи датуються ще 1992 роком і по суті є прорадянськими. 17-20 травня на з’їзді у Львові буде затверджено новий наказ, котрий регламентуватиме оториноларингологічну службу. До цього часу документ з основними положеннями буде виставлено на сайт МОЗу для громадського обговорення. Уже подано пропозиції до проекту наказу МОЗ України «Про систему організації отоларингологічної допомоги в Україні», а також проекту наказу МОЗ «Про затвердження уніфікованого протоколу надання медичної допомоги хворим із гострими риносинуситами».

За словами Василя Поповича, такий складний процес уможливить створення в державі міжрегіональних центрів отохірургії.

«Такий Центр отохірургії найближчим часом планують відкрити в Тернопільській області, – повідомив Василь Попович. – І він обслуговуватиме весь західноукраїнський регіон. Напрацювання в оториноларингології у області знаходяться на високому рівні. Приміром, у вашому центрі мікрохірургії вуха досконало оволоділи і проводять оперативні втручання із заміни барабанної перетинки, слухових кісточок, їх іммобілізації. Чого варті такі методики як отопластика зовнішнього вуха, темпанопластика, ваші власні методики, зокрема мастоідопластика. Відтак, відкриття такого Центру – лише питання часу».

В рамках переривчастих курсів головний спеціаліст МОЗ України з оториноларингології також деталізував сучасні підходи до діагностики, лікування та профілактики онкозахворювань вуха та носа.

Коло наукових досліджень вченого – органозберігаючі методи лікування пухлин голови та шиї; методи комплексного лікування при хронічних запальних процесах носа і приносових пазух; програми реабілітації отоларингологічних хворих. Фахівець організував Центр мікрохірургії і реконструктивної хірургії ЛОР-органів, Центр ендоскопічної хірургії ЛОР-органів у дітей та Центр слухомовної реабілітації поганочуючих та глухих дітей.

Доповідь «Носове дихання, як фактор профілактики захворювань верхніх дихальних шляхів» презентував завідувач кафедри оториноларингології, офтальмології та нейрохірургії Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського Олександр Яшан. Наприкінці курсів було обговорено стан надання ЛОР-допомоги населенню області та підсумки минулорічної роботи.

Коментарі вимкнені.