На Тернопільщині затримали депутата, який переправляв ухилянтів за кордон

«Ділки» створюють все новітніші методи нелегального перетину кордону, розповідає начальник поліції Сергій Зюбаненко. Та усе незаконне рано чи пізно потрапляє в поле зору правоохоронців. Слідчі ГУНП оголосили підозру депутату однієї із місцевих сільських рад Тернопільщини за організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України (відповідно до частини 2 статті 332 Кримінального кодексу України.).

  • Вдумайтеся у цифри – лише за пів року фігурант допоміг виїхати за межі України понад 70 чоловікам-ухилянтам призовного віку, – каже поліцейський.
А тепер про саму схему. Після початку війни  підозрюваний вступив до лав артилерійської бригади. І тут почалося саме цікаве. Отримавши доступ до службової документації бригади, він за допомогою засобів комп’ютерної техніки підробляв листи-обґрунтування для виїзду за кордон з метою ввезення гуманітарної допомоги.
Проте в документи замість реальних прізвищ волонтерів вносив анкетні дані ухилянтів. Надалі на підставі підроблених листів-обґрунтувань такі особи включалися до інформаційної системи «Шлях» та безперешкодно виїжджали з України.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *