На усю Тернопільську область є лише один офіційний пляж

дальній пляж - єдине безпечне місце для купання
Фото: 20 хвилин

В санепідслужбі запевняють: вода в так званому місці “біля пивзаводу”, як і в інших ділянках на ставі, відповідає усім нормам. Однак купатися тут не варто. Єдиним місцем не лише в Тернополі, а й в цілій області, де це можна робити, є тернопільський міський пляж, більше відомий як «Дальній».

ГАЛИНА БАРАН, лікар з комунальної гігієни  міського відділу ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»:

«Проведено очищення акваторії ставу, рекультивацію  піску, а також – завезення нового піску. Проведено косметичні ремонти громадської вбиральні, а також – обладнання, яке є встановлене на пляжі для забезпечення відпочинку населення. Також встановлено додаткові урни».

Втім, згодні з цим не всі тернополяни.

ПЕТРО:

«Дальній пляж – далеко добиратись туди. Транспорту нормального нема. Треба платити гроші пенсіонерам. От. А тут – чудове місце, травичка, вода глибока зразу. Нормально тут, я вже багато років тут. І тут є народ такий, що постійно займається. І радіють цьому кутку».

В свою чергу, в Державній службі з надзвичайних ситуацій легковажити також не радять.

ІРИНА КРУПА, помічник начальника управління ДСНС України в Тернопільській області з питань зв’язків із ЗМІ:

«На сьогоднішній день в Тернопільській області є лише один об’єкт, визначений для купання і обладнаний відповідним чином. Це – «Дальній пляж» Тернопільського міського ставу. Він єдиний відповідає вимогам правил охорони життя людей на водних об’єктах України».

Крім того, надзвичайники нагадують: щоб вберегти своє здоров’я та навіть – життя, слід неухильно дотримуватися правил поведінки на водоймах. Купатись лише у світлу пору доби,  найкраще – у спокійну безвітряну погоду при температурі води не нижче 20, а повітря – не нижче 24 градусів з позначкою «плюс». Також – не стрибати у воду, не переконавшись у безпеці дна та достатній глибині. І ні в якому випадку не купатись у нетверезому стані.

ІНТБ

Коментарі вимкнені.