Найпопулярніші види шахрайств під час війни

Війна війною, але певні люди від цього чесніші не стануть!

Увага! ❗️Шахраї створили фейковий сайт, схожий на сайт програми “Допомагати просто!”, який має на меті крадіжку особистих фінансових даних українців!

❗️Банки не проводять виплати допомоги через сайти! Благодійні програми банку працюють на надання централізованої допомоги ЗСУ та гуманітарним організаціям.

❗️Якщо ви отримали повідомлення про подібні фейки, ні в якому разі не можна переходити за посиланням на шахрайські ресурси! Фінустанови ведууть роботу щодо зупинки та ліквідації цього та подібних шахрайських ресурсів.

1. Фейкові оголошення про оренду житла або евакуацію.

Шахраї пропонують в оренду переселенцям житло в безпечних регіонах або перевезення з гарячих точок у безпечні місця. Просять внести передоплату на картку, а після отримання коштів зникають.

2. Фейкові SMS-розсилки про грошову допомогу в межах єПідтримки.

Шахраї розсилають SMS-повідомлення про грошову допомогу з текстом: “Vam narahovano Groshova dopomoga PB24 6500. Zarahuvatu…” і далі йде посилання (за ним не можна переходити!).

3. Фейковий збір коштів на допомогу.

Шахраї роблять фейкові оголошення про збір грошей на лікування дітей, які нібито постраждали від військової агресії, використовуючи фото з інтернету. Або ж створюють фішингові (шахрайські) сайти, які схожі на сайти справжніх благодійних фондів, де буцімто можна переказати кошти на підтримку ЗСУ. Також зламують сторінки в соцмережах і від імені власників збирають кошти на амуніцію наче у зв’язку з відбуттям на фронт.

4. Фейкові оголошення про продаж військової амуніції.

Шахраї розміщують в інтернеті оголошення щодо продажу бронежилетів та інших товарів для військових. Отримавши передоплату, аферисти зникають. Або ж, що ще гірше, продають браковані бронежилети, які не захищають бійців від куль.

Коментарі вимкнені.