Найстаріше дерево планети з’явиться в Тернополі на честь Ігоря Ґерети

Сьогодні в соцмережах поширилася інформація від помічниці народного депутата від ВО “Свобода” Олексія Кайди про те, що 16 вересня о 15.00 на майдані Мистецтв відбудеться посадка дерева на честь нашого земляка Ігоря Ґерети. Акція зокрема, приурочена 75-річчю з дня народження цієї видатної людини, історика, археолога, громадського діяча.

Наразі невідомо, хто саме висаджуватиме дерево, ймовірно сам нардеп Кайда, а також знана в Україні тернопільська дослідниця Лілія Мусіхіна. Планують, що це буде одне із найстаріших дерев планети, яке збереглося донині – дерево гінкго.

Довідка:

Гінкго — єдиний нині живий представник «перехідної ланки» між папоротями й хвойними. Замість хвої у нього віялоподібні листки.

В Україні гінкго можна зустріти у містечку Гоща Рівненської області, у містіМукачево Закарпатської області, в Краснокутському дендрологічному парку, в містечку Коломия Івано-Франківської області та в містах Донецьк, Львів, СквираКиївської області,у місті Корсунь-Шевченківський, Черкаська область, в Одесі, а також у Києві. Відступаючи з Києва у 1943 р., німці, серед інших трофеїв, вивезли з ботанічного саду жіночий екземпляр гінкго білоба, що на десятиліття загальмувало розмноження в Києві цих реліктових дерев.

Гінкго дволопатеве є пам’яткою природи світового значення і занесене до Червоної книги світу.

-1 thoughts on “Найстаріше дерево планети з’явиться в Тернополі на честь Ігоря Ґерети

  • 17:44 | 12.09.2013 о 17:44
    Permalink

    Гінкго росте і на Тернопільщині і в самому Тернополі

  • 12:49 | 13.09.2013 о 12:49
    Permalink

    В Тернополі вже росте гінкго…..в дворику на пулиці Винниченка біля Берегині) Там невеличкий заповідний куточок з рідкісними деревами та кущами, серед яких є і гінкго.

Коментарі вимкнені.