Напад на поселення ромів стався через локальний конфлікт, – головний поліцейський Тернопільщини

Керівник поліції Тернопільщини Олександр Богомол переконаний, що напад на поселення ромів стався через локальний конфлікт, а не спроба вчинити якісь масштабні провокації. Про це він сказав під час брифінгу з тернопільськими журналістами.

Зі слів Олександра Богомола, за попередніми даними, нападників було близько двадцяти осіб. До відділення поліції було доставлено дванадцятьох, серед них – неповнолітні. Усіх доставлених було ідентифіковано та допитано. Наразі вони відпущені.

 -Під час досудового розслідування участь кожного з нападників на поселення ромів буде з’ясована та дана правова оцінка їхнім діям, – запевнив Олександр Богомол. – Хочу наголосити, що розглядаються різні версії вчинення цього злочину. Проте переконаний, що це локальний конфлікт, а не спроба вчинити якісь масштабні провокації. Розслідування цього злочину буде швидким та дієвим.

Нагадаємо, роми приїхали з Закарпатської області і проживали у наметах біля цукрового заводу. Вони заробляли збором металобрухту.

Коли роми готували на вогнищі вечерю, у табір забігла група людей, а також пролунали звуки, схожі на постріли. На момент нападу у таборі перебували семеро дорослих та 33 дитини.

Зазначається, що мешканці табору почали тікати в ліс. Також під час сутичок зайнялися намети.

Після отримання повідомлення про напад співробітники поліції затримали групу людей за півтора кілометри від місця події. Їх доправили до Тернопільського відділення поліції.

У таборі правоохоронці знайшли гільзи, попередньо від пневматичної зброї. Проте за медичною допомогою ніхто не звертався.

Поліція розглядає декілька версій події, в першу чергу, конфлікт між ромами та місцевими мешканцями, бо напередодні правоохоронці отримали скарги на поведінку ромської спільноти.

Співробітники поліції внесли подію до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до статті 296 частина 4 КК «Хуліганство».

Коментарі вимкнені.