Наталя Олійник з Тернополя – двічі чемпіонка України

21 вересня Львів приймав Чемпіонат України з бігу по шосе на 10 км – «Львівську десятку». Тернополянка Наталя Олійник стала двічі чемпіонкою цих змагань – у віковій категорії серед молоді і серед юніорів, здобувши дві золотих медалі. Спортсменка показала результат 34.39 хв і таким чином виконала норматив кандидата в майстри спорту у цьому виді.

Також, за словами першого віце-президента Федерації легкої атлетики Тернопільщини Олександра Степанюка, результат Наталі Олійник – 34.39 хв – став рекордом області в бігу на 10 км на шосе у двох категоріях – серед юніорів (18-19 років) та молоді (до 23 років). Такий рекорд у цих вікових групах в області офіційно зареєстровано вперше.

Наталя – вихованка тренера Ольги Стефанишиної, є студенткою Тернопільського Національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, представляє обласну ШВСМ.

Рекордом на «Львівській десятці» може похвалитися і ще один тернопільський легкоатлет Руслан Даньків. З результатом 30.03 хв спортсмен виборов дев’яте місце і покращив рекорд області на цій дистанції серед дорослих. Як розповів Олександр Степанюк, на початку цього року наш відомий атлет Іван Стребков на змаганнях у Харкові пробіг 10 км з результатом 30.07 хв. А зараз у Львові на цій дистанції Руслан Даньків показав час 30.03 хв. Спортсмен тренується у Ольги Стефанишиної, представляє обласну ШВСМ.

Щодо виступів інших тернопільських легкоатлетів, то серед юніорів Андрій Галасюк з результатом 34.00 хв посів восьме місце (ТНЕУ, ОДЮСШ, тренери Богдан Дуда та Ольга Стефанишина), а Назар Даньків (результат 34.50 хв) був одинадцятим (Тернопільське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі, ОДЮСШ, тренер Ольга Стефанишина).

Учасниками змагань також були Василь Кулевчук та Ірина Масник. Загалом у командному заліку збірна області посіла сьоме місце серед чотирнадцяти команд.

Додамо, що серед жінок першу трійку на Чемпіонаті України з бігу по шосе на 10 км – «Львівська десятка» – склали представниці Рівненщини Ольга Котовська (32.53 хв), Світлана Станко (33.03 хв) і Катерина Карманенко (33.07 хв). Чемпіоном України серед чоловіків став Ігор Порозов з Дніпропетровської області (28.30 хв). Микола Юхимчук з Полтавської області (28.45 хв) і Юрій Русюк з Волині (28.49 хв) фінішували слідом. А чемпіоном України серед юніорів та молоді, окрім тернополянки Наталії Олійник (34.39 хв), став Андрій Тарасюк з Чернівецької області (29.56 хв).