Національний вид гирьового спорту повинен бути українським, а не проросійським, – Олег Барна

В Україні гирьовий спорт має бути національним, українським, орієнтованим на європейські міжнародні стандарти змагань, а не на російські правила.
Про це заявив народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олег Барна під час зустрічі із заступником міністра молоді та спорту Миколою Даневичем.
«До мене як до народного депутата України звернувся заслужений тренер України, голова Федерації гирьового спорту в Тернопільській області Петро Багрій разом із представниками Федерації гирьового спорту України щодо підтримки надання статусу їм національної спортивної федерації з гирьового спорту.
Виходячи з державної ситуації та нашу орієнтацію на європейський вибір, Міністерство молоді та спорті України при наданні статусу національного повинно віддавати пріоритет тим представникам виду спорту, які мають чітко виражену патріотичну і національну позицію та орієнтуються не на російські, а міжнародні стандарти і європейські правила проведення змагань», – сказав народний депутат Олег Барна.
На даний час розвитком гирьового спорту в Україні займаються всеукраїнська громадська організація «Союз гирьового спорту України», що орієнтований на російські правила, та всеукраїнська громадська організація «Федерація гирьового спорту України», яка має широку мережу в регіонах та орієнтована на європейські стандарти проведення змагань.
«В жовтні цього року відбулось засідання комісії в Міністерстві молоді та спорту, яка прийняла рішення про надання всеукраїнській громадській організації «Союз гирьового спорту України» статусу національної спортивної федерації з виду спорту «гирьовий спорт» та відмовила у наданні всеукраїнській громадській організації «Федерація гирьового спорту України» статусу національної спортивної федерації з виду спорту «гирьовий спорт», – зазначив Олег Барна.
Напередодні народний депутат Олег Барна зустрічався з міністром молоді та спорту Ігорем Ждановим та представником Федерації хортингу – різновиду українського єдиноборства, назва якого походить від острова Хортиця, де була розміщена Запорізька Січ. Мова йшла про розвиток цього виду спорту і надання йому в майбутньому статусу національного.
«Пріоритет повинен полягати в тому, що зараз необхідно належним чином культивувати цей вид спорту серед молоді та в школах. Позитивні якості хортингу відзначили і культивують в себе правоохоронні органи – МВС, Збройні сили України, СБУ. Таким чином, можна запровадити основи українського єдиноборства – хортинг – в програму вивчення курсу в школі – захист Вітчизни в розділі самооборона і проводити змагання з нього серед навчальних закладів України та інших структурах», – наголосив депутат.

Коментарі вимкнені.