Діти на трасі просили водіїв ввімкнути фари 20 листопада

У Всесвітній тиждень безпеки дорожнього руху, який, відповідно до резолюції ООН, проходить третього тижня листопада, автоінспектори Тернопільської області вийшли на патрулювання не самі, а з юними інспекторами руху. Як зазначають міліціонери, звернення дітей пам’ятати і дотримуватися правил дорожнього руху водії та пішоходи сприймають сердечніше, бо діти, окрім вручення пам’яток, просять про своє безпечне майбутнє.
Як розповіла керівник гуртка «Юні інспектори руху», вчитель автосправи Великоглибочецької загальноосвітньої школи Ольга Носко, що у Тернопільському районі, до таких акцій діти готуються особливо ретельно, адже доводиться розмовляти, а інколи повчати дорослих. У знаннях своїх вихованців та вмінні застосувати їх на практиці педагог впевнена, бо діти проходять добрий вишкіл, аж до можливості отримати права водія після закінчення школи.
«Уже понад двадцять років існує у нашій школі рух ЮІР і стільки ж часу я маю можливість спостерігати, як виростають законослухняні учасники дорожнього руху. Діти по декілька років займаються в гуртку і, повірте, інколи краще знають і вміють застосувати свої знання з основ безпеки дорожнього руху, аніж досвідчені водії. А ще вони великі оптимісти і вірять, якщо кожен з нас відповідально б ставився до своїх обов’язків пішохода чи водія, то не було б такої сумної статистики смертності та травматизму».
А статистика й справді кричуща. Світ називає цифру щорічних смертельних випадків у майже півтора мільйона, а травмованих – майже п’ятдесят мільйонів людей. Пам’ятки, які юні інспектори руху роздавали водіям та пішоходам, вмістили декілька найосновніших пунктів ПДР, але враження справляв сам факт, що до безпеки закликають діти. Вони – за порядок, культуру, взаємоповагу на дорозі, бо знають – від кожного з нас залежить чиясь доля, чиєсь життя. Разом зі своїм педагогом діти тричі на тиждень збираються, аби не тільки спільно провести час, обдумати якусь нову творчу ідею, а найголовніше – поговорити про проблеми на наших дорогах, зокрема про недотримання правил дорожнього руху. Свої вміння та знання школярі доносять до менших і старших: першокласників цілий рік навчають правил поведінки на дорозі, а перед літніми канікулами урочисто посвячують у пішоходи. Старшокласники ж самі мають можливість стати учасниками руху ЮІР, або ж вчитися бути сумлінними пішоходами, відвідуючи творчі заходи, організовані юними інспекторами.
Зі слів Ольги Носко, гурток відвідують двадцять школярів. Десятеро старшокласників, стільки ж вихованців з четвертих-п‘ятих класів. Вони, як підростаюча зміна, бо занедбувати справу, якою педагог горить уже двадцять років, не мають права.
«Команда наших школярів-інспекторів уже багато років представляє Тернопільщину на Всеукраїнських змаганнях. Ще жодного разу ми не приїхали без нагород. Були кращими на етапах юний регулювальник, юний пропагандист, велосипедисти. Я тішуся, що діти в гуртку не тільки з користю проводять свій вільний час, а що виростають свідомими учасниками дорожнього руху, і готові іншим прийти на допомогу».
Що не байдужі до проблем аварійності на дорогах краю юні інспектори з Великоглибочецької загальноосвітньої школи, підтверджують і в управлінні ДАІ.
Як розповів заступник начальника УДАІ Віктор Мороз, школярі не раз були ініціаторами патрулювання на дорогах обласного центру та Тернопільського району. Особливо прагнули потрапити на ці ділянки, які називають проблемними у плані аварійності. Роз’яснювальну роботу серед водіїв та пішоходів школярі-інспектори проводили на дорозі в селах Біла, Великі Гаї, на Збаразькому кільці у Тернополі.
«Інколи дивуєшся дитячому оптимізму. Але з нього ми вибираємо раціональне зерно і доносимо до наших учасників дорожнього руху чи то словами, чи через листівки-пам‘ятки. Повірте, такі акції не проходять безслідно: якщо бодай один з водіїв чи пішоходів задумався над своєю поведінкою на дорозі – це вже результат», – констатує Віктор Мороз.
А результати нам дуже потрібні, аби 20 листопада, у Всесвітній день пам’яті жертв ДТП, ми згадували якомога менше людей, котрі не повернулися з доріг. Цього дня тернопільська автоінспекція закликає усіх водіїв проявити солідарність і в знак пам’яті про загиблих, їдучи, ввімкнути ближнє світло фар автомобіля.

Коментарі вимкнені.