Допомогу на дітей збільшено, але чи стане більше дітей?

Від нового року при народженні дитини українські жінки отримуватимуть від держави більшу фінансову допомогу. Збільшення на кілька тисяч гривень має стимулюватиме народжуваність.

Згідно з внесеними змінами до Закону України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, від 1-го січня цього року, жінка за народження першої дитини отримуватиме близько 17,5 тисяч гривень – на кілька тисяч більше, ніж раніше. Збільшено також допомогу за народження другої та наступних дітей.

У західних областях України, де народжуваність була відносно високою, торік ситуація дещо погіршилася у порівнянні з показниками 2009 року. Приміром, на Львівщині згідно з даними обласного управління статистики впродовж січня-жовтня минулого року народилося на 1,3 тисяч немовлят менше, аніж за аналогічний період 2009 року, у Львові на 500 дітей менше.

Зі збільшенням грошової допомоги від держави народжуваність швидше за все зросте, вважає лікар-демограф Анна Семенюк. Але на її переконання ця позитивна тенденція буде тимчасовою, і навряд чи покращить демографічну ситуацію в цілому. До того ж збільшення кількості не означатиме, що стануть більше народжувати здорових дітей, зауважила лікар.

Загроза заробітчанства

Одна допомога «не врятує Україну від вимирання», каже Семенюк. І додає, що нині держава має подбати про здоров’я підлітків та медичне забезпечення репродуктивних жінок, які хочуть, але не можуть народити. Зрештою, і про безплідних пар, які є сьогодні в Україні.

Задля покращення демографічної ситуації в Україну слід також повернути заробітчан, каже Семенюк. Причому, міграцію з  інших країн експерт не вважає виходом і оцінює негативно, бо це, на її думку, несе загрозу колективній безпеці країни. Експерт також не виключає, що чимала допомога може спровокувати звичайне заробітчанство, коли жінки народжуватимуть заради грошей, не маючи при цьому наміру дбати про дитину.

Галина Стадник

Коментарі вимкнені.