Головному тренеру ФК “Тернопіль-Педуніверситет” Василю Івегешу 50 років

– Завдання на сезон цього року – виграти студентську лігу, здобути путівку на чемпіонат Європи у Стамбулі, – каже наставник ФК “Тернопіль” Василь Івегеш. 3 березня, наставник “жовто-блакитних” відсвяткував ювілей – 50 років.

На знак такої визначної дати спробуємо згадати основні віхи біографії наставника “Тернополя”.

Ім’я Василя Івегеша у нашому місті останнім часом тісно пов’язане лише з виступами ФК “Тернопіль”. З 2007 року команда під його керівництвом на своєму рівні виграла фактично все. Підкорились “жовто-блакитним” і всі титули на обласному рівні, і “золото” студентського чемпіонату Європи 2009 року, що проходив у Вроцлаві.

Був і гравцем, і тренером команди майстрів

Тим не менше, основні віхи біографії сьогоднішнього наставника “Тернополя” торкаються нашого міста ще задовго до виникнення муніципального клубу. Ще на початку 80-х років молодого Василя Івегеша запросили у підгаєцьку “Ниву”. Втім, внаслідок важкої конкуренції за місце в основному складі, він перейшов до хоростківської “Зорі”. Саме там сьогоднішній наставник “городян” і зумів розкрити свій потенціал та в 1981 році перейти у стан команди майстрів – хмельницьке “Поділля”.

Хмельницький етап кар’єри для Василя Івегеша тривав недовго. Втім, саме допомігши “Поділлю” втриматись у тодішній другій лізі, ювіляр повернувся до Тернополя. Фатальна травма хрестовидних зв’язок, отримана на тренувальному зборі “Ниви”, спонукала Василя Івегеша “зав’язати” з великим футболом доволі рано та перейти на тренерську роботу.

З того часу сьогоднішній наставник ФК “Тернопіль” вже став більш відомий як головний тренер. Спершу першолігового чортківського “Кристалу”, який Василь Івегеш очолював фактично до його “розвалу” у 1998 році. А згодом – чеського клубу з міста Гостоміци, який виступав у другій чеській лізі.

Нещодавно звертались до мене представники з “Гостоміц”, – зізнається Василь Івегеш. – Мовляв, відпрошувався до 50 років, а тепер запрошували повернутись. Втім, у мене такого бажання немає. Взагалі незамінних людей не буває. Якщо говорити про роботу наставником команди майстрів, то хотілось би спробувати це хіба що на базі сьогоднішнього ФК “Тернопіль”. Бігти кудись за “довгим рублем” не хочу. Тим паче, що тут вже досягнули чимало…

“У завданнях – виграш студліги”

Сам ювіляр, аналізуючи свою більш аніж 20-річну тренерську кар’єру, перш за все згадує перемогу на студентському чемпіонаті Європи 2009 року у польському Вроцлаві. Як не раз наставник заявляв у своїх інтерв’ю, такі емоції бувають лише раз у житті.

Що стосується кар’єри гравця, то в першу чергу згадуються виступи у тернопільській “Ниві”, – каже ювіляр. – Наскільки ж це для мене було приємно потрапити у команду майстрів!

Що стосується планів на майбутнє, зараз наставник “Тернополя” зосереджений на удосконаленні матеріально-технічної бази у Пронятині, а також на створенні в педуніверситеті нового футбольного поля зі штучним покриттям для тренувань команди.

Серед завдань команди на цей сезон – боротьба за здобуття путівки на студентський чемпіонат Європи, який проходитиме у Стамбулі. Таке право дається лише переможцеві всеукраїнської студентської ліги. Тому будемо боротись за перемогу.

Підпис до фото: Ярослав Колісник, Андрій Кондзьолка, Василь Івегеш та Анатолій Назаренко із кубком чемпіонів Європи серед студентів-2009

КОМЕНТАРІ:

Ярослав КОЛІСНИК,

Виконавчий директор ФК “Тернопіль”

– Мені пощастило в житті зустріти такого однодумця, як Василь Івегеш. Разом працюємо із ним вже чотири роки. У своїй роботі це професіонал, людина яка фанатично віддана футболу і ним живе. Свідчення цьому – сама команда і її результати, яку йому вдалось зробити із нуля. При цьому слід зважати, що весь цей час у команди був відплив кадрів. Втім, на результатах це ніяк не позначилось…

Анатолій НАЗАРЕНКО,

Тренер ФК “Тернопіль”

– Василя Івегеша я вже знаю 32 роки, ще з часів виступів на футбольних полях. Саме тоді він своєю працелюбністю довів, що може і хоче грати у футбол. Зараз ми вже працюємо як тренери, в команді у нас чітко розділені ролі, і з цим немає жодних проблем. Від себе хочу сказати, що певен, якби більше людей були такі, як він, ми жили б процвітаючи.

Андрій КОНДЗЬОЛКА,

Капітан ФК “Тернопіль”

– Перш за все, хочу сказати, що Василь Івегеш, як тренер – відмінний психолог. Йому завжди вдавалось у складний для команди час знайти для футболістів правильні слова. І в значній мірі це і допомагало нам перемагати. Під його керівництвом грає вже сім років і плоди його та Анатолія Назаренка роботи вже можуть побачити всі. На своєму рівні завдяки цим людям команда вже виграла все.

20 хвилин

Коментарі вимкнені.