Конституційні норми – лише для «елітних»?

Віце-прем’єр Сергій Тігіпко продовжує роз’яснювати деталі пенсійної реформи. Зокрема, повідомив таке: немає надій на те, що Кабмін відмовиться від поступового підвищення пенсійного віку для жінок із 55 до 60 років. Мовляв, глибоко вивчивши ситуацію з українською пенсійною системою, у владі дійшли висновку, що іншого виходу зі ситуації не існує.

Максимальний розмір пенсій, каже Тігіпко, буде обмежено 10-ма мінімальними: «За настроями депутатів я вважаю, що обмеження на нові пенсії пройде». Інша річ – «старі» пенсії. «За настроями, за розмовами з деякими депутатами… Вони кажуть, що навряд чи вдасться провести рішення про обмеження вже призначених пенсій. Посилаються на два висновки Конституційного Суду, посилаються на здоровий глузд… Думаю, ця позиція буде проходити важко».

«Посилаються на здоровий глузд»… Читачі інтернет-сайтів таких «посилань» явно не розуміють, реагуючи на форумах-обговореннях дуже жорстко. Ось приклад.

«Очевидно, пан Тігіпко мав на увазі конституційне положення, що забороняє приймати закони, які погіршують становище громадян. Зокрема, економічне. Але чомусь теперішня влада згадує про цю конституційну норму лише тоді, коли справа стосується «ОБРАНИХ» І «ЕЛІТНИХ». А решті людей цілком можна і ціни підвищувати на комуналку, і податки збільшувати, і вводити плату за освіту й медпослуги, і обвалювати вдвічі курс гривні. При цьому не проводячи адекватної індексації зарплат, пенсій і заощаджень. І збільшувати пенсійний вік і страховий стаж. Усе це, на думку Тігіпка, Азарова і К° зовсім не погіршує становище громадян! А тому законно і конституційно».

За словами Тігіпка, пенсію у розмірі понад 10 тисяч гривень отримують сьогодні 3872 пенсіонери. Це в масштабах країни небагато. Якщо ці пенсії таки обмежать десятьма «мінімалками», Пенсійний фонд від такої прибавки не розпухне… Але суть не в грошах. Суть у принципі. Неправильно робити реформи за рахунок лише «гнаних і голодних»! А саме таке враження складається у бідних українців, коли вони чують про небажання обмежувати вже призначені високі пенсії. «На нас, виходить, можна економити, – а на них не можна? Несправедливо!».

Коли робиш реформи, завжди втрачаєш. Популярних реформ справді не буває… Але коли влада затягує пояси разом зі всім народом, той, навіть якщо реформи болісні, ще може усвідомити їх необхідність. Але коли пояси затягують лише бідні… Це нонсенс, і такого люди не зрозуміють ніколи.

Аскольд ЄРЬОМІН, ВЗ

Коментарі вимкнені.