Ректори вузів вимагають фінансової автономії
В Україні є всього 9 вишів, де кількість студентів перевищує 10 тисяч. У пересічному виші цивілізованої країни навчається 20—30 тисяч людей. Річне фінансування кожного з таких навчальних закладів — близько мільярда доларів, що складає майже половину річного бюджету усієї вищої освіти України.
Такі цифри були озвучені в ході «круглого столу» „Майбутнє вищої освіти в Україні“, який сьогодні проводився у Міністерстві освіти, науки, молоді і спорту, передає кореспондент DT.UA.
Представники молодіжних і студентських організацій, які брали участь у заході, вкотре протестували проти неоднозначних положень скандально відомого законопроекту №7486-1 „Про вищу освіту“. Зокрема, проти дозволу адміністраціям вишів необмежено збільшувати розмір плати за навчання контрактників та вилучення гарантії про прийняття на перший курс за безплатною формою навчання студентів дистанційної, вечірньої та екстернатної форм навчання.
„Цей законопроект суттєво звужує існуючі права та свободи молоді. Звужує, перш за все, право громадян на освіту та принципи її доступності. Усі зазначені небезпечні норми були сформульовані ще у 2008 році, але попри багатолітні звернення нашої та союзних організацій, у різних редакційних варіаціях продовжують залишатися у міністерських проектах нового закону“, — підкреслив заступник голови ВМГО «Фундація регіональних ініціатив» Антон Делікатний.
У свою чергу, керівники вишів акцентували увагу на актуальності і нагальній необхідності вирішення питання фінансової автономії вищих навчальних закладів. Ректор Національної металургійної академії (Дніпропетровськ) Олександр Величко переконаний: якщо виш заробляє кошти, то має сам ними і розпоряджатися. Окрім того, на його думку, треба приймати законопроекти, які стимулюють наукову роботу у вищій школі і мотивують вітчизняні підприємства співпрацювати з вишами.
Коментарі вимкнені.