Тернополяни кажуть, що в Тернополі “свободний” дерибан
В редакцію інтернет-газети “Погляд” надійшов лист від тернополян. Його зміст подаємо нижче.
Як стало відомо всім тернополянам за останні декілька місяців, цього року місто живе з величезним дефіцитом бюджету. Про це дуже часто наголошують посадовці міської ради тай сам мер постійно нагадує про велику дірку в бюджеті, що залишила їм попередня влада. Але які ж кроки робить мер та його патріотична команда, щоб наповнити казну?
Шукаючи відповідь на це питання ми виявили, що нова міська влада не шукає джерел покриття дефіциту бюджету, а можливості для поповнення казни міста, чомусь ігноруються.
До прикладу – кричущим фактом стало рішення, яке прийняли на 6 сесії міської ради про розміщення торгових павільйонів для провадження підприємницької діяльності.
Зокрема були погодженні розташування торгових павільйонів за адресою:
- майдан Мистецтв
- вул.. Львівська
- вул. Руська
- вул. Бродівська
Як бачимо вулиці не найдешевші. Але найжахливіше те, місця для ларьків віддають БЕЗКОШТОВНО, БЕЗ БУДЬ-ЯКОГО АУКЦІОНУ!!! До прикладу, за минулої каденції на аукціоні були реалізовані права на розміщення торгових павільйонів у схожих умовах на суму від 75 до 100 тисяч гривень за місце! З такого підрахунку на цьому «безкоштовному» рішенню місто втратило 350-400 тисяч гривень надходжень до бюджету!!!
А це означає лише одне – місту не потрібні додаткові кошти від продажу, чи оренди землі під торгові павільйони. І це не може дивувати, якщо брати до уваги ситуацію з наповненням бюджету!
Хоча треба розуміти очевидне, якщо ці гроші не потрібні місту, то вони потрібні комусь іншому…
Редакція інтернет-газети “Погляд” звернулась за коментарем до міської ради.
Процедура надання земельних ділянок для розміщення торговельних павільйонів передбачає укладення договору сервітуту. Тобто, земля надається суб’єктам господарювання не для будівництва капітальних споруд, а лише легких конструкцій. Тобто фактично – надається міська земля для тимчасового користування і на ній мають бути споруджені тимчасові конструкції. В цьому випадку міський бюджет поповнюється платою за оренду землі. Надання земельних ділянок за даною процедурою вигідне міській громаді, оскільки відбувається воно на тимчасовій основі і створює механізм наповнення бюджету платою за оренду землі.
Цифри, які приводить автор публікації є лише теоретичними роздумами, цифри, якими аргументує свою позицію не відповідають дійсності.
Земельні ділянки будь-які повинні виділятись на конкурентних засадах, тобто продаж на аукціоні, або аукціон на право оренди.
В данному випадку дали своїм визначинним фірмам в порушення земельного кодексу.
Сервітут не поширюється на МАФи що стоять придорозі, або на землях дорожного господарства!
Цифри, які приводить автор публікації є лише теоретичними роздумами, цифри, якими аргументує свою позицію не відповідають дійсності.
====================================
Чому ж міська рада не надала реальних цифр, щоб можна було зробити висновок.. а так це лише твердження.
Тернопіль вже стогне від свободівського деребану.надалу підійшов час платити по боргах і першим в черзі стоїть Сачик П.Л.а це ще той злодюга