Тепер магазини та ресторани зобов’язані приймати платіжні картки

Скоро в українців відпаде потреба знімати готівку у банкоматах. Уже зараз у супермаркетах значна частина людей розраховується платіжними картками. Так зручніше, і касир не мусить просити покупця: “Шукайте копієчки”. Проте якщо раніше заклади торгівлі встановлювали POS-термінали (пристрої для зчитування інформації з картки) лише за власною ініціативою, то тепер зобов’язані це робити. Уряд оприлюднив постанову, за якою усі суб’єкти господарювання зобов’язані «забезпечити можливість використання спеціальних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари (послуги)».

Власне, постанова про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів була прийнята ще у вересні минулого року. У ній передбачено, що суб’єкти господарювання, які провадять діяльність у сфері продажу товарів, громадського харчування та послуг і використовують касові апарати, зобов’язані встановити пристрої, які забезпечують розрахунки спеціальними платіжними засобами. Тобто POS-термінали. Підприємства, які не належать до малого бізнесу і працюють у містах, де понад 100 тисяч жителів, були зобов’язані це зробити ще до 1 липня цього року. Якщо у магазині кілька касових апаратів, то термінал має бути біля кожного другого. Заклади торгівлі у містечках від 25 до 100 тисяч жителів, а також ті, які працюють у більших містах, але належать суб’єктам малого бізнесу, мають час до 1 грудня. Не мусять встановлювати термінали лише ті магазини, торгова площа яких менша за 20 квадратних метрів. АЗС ця поблажка не стосується – вони зобов’язані встановлювати термінали незалежно від розміру заправки.

Тепер, коли вересневу постанову доповнили зміни до порядку провадження торговельної діяльності, магазини та ресторани, які не встановлять термінали, штрафуватимуть. Штрафи невисокі – до десяти неоподатковуваних мінімумів, тобто до 170 гривень, – пише Високий Замок.

Коментарі вимкнені.