Тернопіль дав “фору” усім тернопільським районам

Регіональне відділення ФДМУ по Тернопільській області впродовж кількох років бере участь в оглядах – конкурсах на кращу організацію правової роботи у місцевих органах виконавчої влади, територіальних (місцевих, регіональних) органах центральних органів виконавчої влади, урядових органах у системі міністерств, недержавних господарських об’єднаннях, підприємствах, в установах та організаціях Тернопільської області, які проводить Головне управлінні юстиції у Тернопільській області.

Метою конкурсу є виявлення кращих форм і методів організації правової роботи, вивчення, узагальнення та поширення кращого досвіду з питань організації правової роботи в органах виконавчої влади, на підприємствах, в установах, організаціях.

2 грудня за підсумками огляду-конкурсу за 2010 рік перше місце вибороло регіональне відділення Фонду державного майна України по Тернопільській області, друге місце – Державна податкова адміністрація в Тернопільській області, а третє місце отримало Головне управління праці та соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації.

Зрозуміло, що таке досягнення є результатом клопіткої роботи усього колективу відділення протягом тривалого часу. Висока оцінка не є випадковістю, а наслідком постійної, цілеспрямованої та наполегливої роботи керівництва відділення по вдосконаленню та підвищенню ефективності правової роботи, зміцненню кадрового потенціалу юридичної служби, створенню належних умов праці. Серед працівників відділення, не на словах, а на ділі створена атмосфера нетерпимості до різного роду проявів нехтування законом. Підґрунтя для таких здобутків послідовно закладалось протягом багатьох років через вдосконалення методів правової роботи, що дозволяло стабільно займати ІІІ та ІІ призові місця у попередніх конкурсах.

Юридична служба у структурі органу приватизації існує з часу його створення.

До 1994 року цю ділянку роботи забезпечував один спеціаліст. У 1994 році, у зв’язку із зростанням обсягів роботи, був створений юридичний відділ, який в 1996 році перейменований у відділ правової та кадрової роботи, а пізніше – у відділ контрольно- ревізійної, правової та кадрової роботи. З 1999 року і по теперішній час відділ носить назву – відділ правового забезпечення та кадрової роботи.

Достатньо сказати, що одним із пріоритетних напрямків діяльності відділення були й залишаються:

– правове супроводження процесів приватизації державного майна в області та здійснення функцій з його управління;

– вдосконалення та підвищення ефективності правової роботи по захисту інтересів держави в судових інстанціях, місцевих та центральних органах влади;

– зміцнення трудової, виконавської дисципліни та запобігання проявам корупції.

Необхідно відзначити, що на усіх етапах реформування державної власності в області Фондом державного майна України та, особливо, керівництвом регіонального відділення постійно приділялась і приділяється належна увага правовому супроводженню цих процесів, кадровому забезпеченню юридичної служби, створенню необхідних умов для результативної її роботи.

Керівництво відділення забезпечило відділ службовими кабінетами, телефонним зв’язком, усіма необхідними засобами оргтехніки, доступом до мережі “Інтернет” та спеціальною літературою. Бібліотека відділу постійно поповнюється найновішими виданнями юридичної літератури. До відділення надходять газети „Урядовий кур’єр”, „Голос України”, „Юридична практика”, „Юридичний вісник України”, „Вісник державної служби”, “Інвестиційна газета”, “Державний інформаційний бюлетень про приватизацію” та додаток до нього – газета  ”Відомості приватизації”.

Усі працівники відділу, мають вищу юридичну освіту і наполегливо працюють над підвищенням своєї ділової кваліфікації та професійного рівня. Один головний спеціаліст-юрисконсульт, за державним замовленням та направленням регіонального відділення, навчається заочно у Тернопільському національному економічному університеті на факультеті довузівської, післядипломної та магістерської підготовки, магістратура, за спеціальністю “Державна служба” та спеціалізацією “Адміністративний менеджмент”.

Фондом державного майна України постійно проводяться семінари по підвищенню кваліфікації працівників відділення, зокрема, і відділу правового забезпечення та кадрової роботи. Цікавим і корисним у цих навчаннях є те, що відбувається обмін досвідом з працівниками інших регіонів.

Щомісяця, в останній четвер, в регіональному відділенні проводяться апаратні навчання відповідальних працівників відділення.

Крім цього, представники відділення з інтересом приймають активну участь у навчаннях, які проводяться Головним управлінням юстиції у Тернопільській області.

Рівень організаційного і нормативно-правового забезпечення дозволяє якісно і оперативно виконувати покладені на регіональне відділення завдання, – повідомляє прес-служба РВ ФДМУ по Тернопільській області .

Коментарі вимкнені.