Тернополяни “скидались” для собак

У неділю, 10 липня у Тернополі відбулася благодійна акція громадської організації «Ноїв ковчег» під назвою «Нагодуй та зігрій». Пожертви небайдужих тернополян будуть спрямовані на підтримку притулку для бездомних собак у селі Дичків.

Від самого початку акція привертала увагу перехожих, і кількість пакетів з речами та їжею для песиків постійно зростала. Координатори Лілія Пішко, Ірина Тарєєва, Сергій Ременюк та Віка Пішко розповідали всім охочим про життя притулку та діяльність організації.

«Ноїв ковчег» проводить активну діяльність, але таку акцію, за словами координаторів заходу, влаштовує вперше. Надалі ж планується їх проведення у різних мікрорайонах Тернополя, про що повідомлятимуть на сайті організації.

У жовтні 2011 виповниться три роки з часу заснування громадської організації «Ноїв ковчег». А почалося все з того, що у селі Дичків Тернопільської області у рамках державної програми діяв притулок для тварин. Місцева влада спеціально виділяла гроші на його діяльність. Але згодом коштів стало замало. Сьогодні фінансування мізерне і його вистачає здебільшого тільки на зарплату працівникам. Тим часом, проблема безпритульних собак нікуди не зникає. Власне, з такої потреби зусиллями небайдужих людей постав «Ноїв ковчег».

На даний час у притулку села Дичків перебуває більше 50 собак різного віку і породи. Тварини потрапляють сюди по різному: їх привозять централізовано після відлову, віддають самі господарі, які неспроможні утримувати собаку, чи втратили до неї інтерес; тварин підбирають пораненими прості громадяни або члени організації, працівники притулку.

Потрапивши у цей притулок собака перестає бути бездомним: йому забезпечують нормальне харчування, медичну допомогу, чистоту і догляд. «Ноїв ковчег» надає можливість господарям професійно стерилізувати тварину, іноді це роблять безкоштовно, якщо господар не може заплатити. Лікують тут і безпритульних хворих песиків. Уже стерилізованих і здорових тварин притулок пропонує і потенційним господарям, яких лякає можливість численного потомства собаки… Саме робота таких закладів, вірять організатори, допомагає вирішити проблему бродячих собак. Адже, тут на противагу отруєнням тварин чи відстрілу пропонуються дієві гуманні методи.

Координатори благодійної акції Лілія Пішко, Ірина Тарєєва, Сергій Ременюк, Віка Пішко запрошують всіх небайдужих відвідати собачий притулок у селі Дичків. Собаки великі і маленькі, різних порід чекають гостей. Притулку потрібна як матеріальна допомога, так і звичайна людська увага.

Довідково:

Тернопільська обласна громадська організація «Ноїв ковчег» надає захист, притулок і ветеринарну допомогу безпритульним тваринам.

Завжди потрібні: покривала, простирадла, подушки, бинти, вата (та інші медикаменти), каструлі, миски і. т. п. А також дуже необхідний корм для тварин (різноманітні крупи, овочі, готові мокрі та сухі корми, м’ясні вироби).

Контакти:

http://noivkovcheg.com.ua lili1404@meta.ua
067 351 7245 – тел. Тернопільської обласної організації Асоціації захисників безпритульних тварин «Ноїв Ковчег».
096 563 0255 – Василина с. Дичків (контактний телефон притулку)

Автор : Ірина Салій, Громадський  Простір

Коментарі вимкнені.