Тризубівець-Лабайчук навідається до пам’ятника Сталіну у Запоріжжі

Активісти організації “Тризуб”, яких зараз судять за зрізання голови монументу Сталіна, планують на днях відвідати нововстановлений пам’ятник на його честь біля обкому Компартії Запоріжжя.
Про це Gazeta.ua заявив один з підсудних у “запорізькій” справі Василь Лабайчук. Він, з побратимами, саме добирається до Запоріжжя, де у вівторок та середу відбудуться чергові судові слухання по їхній справі.

“Якщо буде вільний час, обов’язково підемо подивитись на нововідкриті пам’ятники. З приводу їх встановлення можу сказати тільки одне: “Туди їм дорога, куди й попередньому”, — сказав Лабачук.

На уточнювальне питання, чи готують націоналісти акцію по знищенню пам’ятника, “тризубівець” відповів, що навіть якби і готували, то б інформацію про це не розголошували. В той же час Лабайчук зазначив, що про плани комуністів щодо нових пам’ятників підсудним було відомо давно.

“Комуністи говорили про це в суді. Вони завищували вдвічі вартість знищеного пам’ятника, розраховуючи на те, що коли ми відшкодуємо її, то в них будуть гроші на два нових”, — уточнив “тризубівець”.

Підсудні передбачають, що на найближчому судовому засідання їм буде зачитаний вирок.
“Під час розгляду справи з’ясували, що пам’ятник коштував не 375 тисяч гривень, а 105. Відповідно перекваліфікували статтю – максимум можуть дати три роки”, – відзначили у “Тризубі”.
Як повідомлялося, перший пам’ятник Сталіну у Запоріжжі було встановлено 5 травня 2010 року на території Запорізького обкому КПУ. 28 грудня 2010 року бюст був пошкоджений – йому відрізали голову.
У новорічну ніч 31 грудня невідомі підірвали пам’ятник Сталіну, проте встановити їх особи слідству не вдалося. Звинувачення у пошкодженні пам’ятника Сталіну в Запоріжжі було висунуто 9-м “тризубівцям”. Їх було заарештовано, проте 13 квітня Жовтневий районний суд Запоріжжя звільнив їх на час судового процесу з-під арешту на поруки народних депутатів України

Коментарі вимкнені.