У 19-тій школі Тернополя хотіли зривати підлогу через розбитий термометр

Ртутний медичний термометр розбили у приміщені тернопільської школи № 19, що на вул. Братів Бойчуків. Коли точно він був розбитий – не відомо, але працівники школи знайшли його 21 листопада близько 10.40 біля шкільної бібліотеки та актового залу. 

Дирекція одразу ж викликала черговий караул МНС. Було проведено демеркуризацію приміщення. Діти, йдучи додому з уроків, бачили, як чоловіки в спецодязі спеціальним пилососм збирали ртуть. Згодом коридор, котрий веде до залу, бібліотеки, їдальні та спортзалу було закрито для входу – там повішали целофан і загородили хід партою. Щоб потрапити у спортзал, учні два дні ходили через запасний вхід, а щоб поснідати – через запасні “чорні” виходи на першому поверсі.

За кілька днів до цього у школі проходив огляд учнів медичною комісією. Лікарі приймали дітей в актовому залі, тому, ймовірно, хтось із дітей саме під час даного огляду і розбив градусник, нічого не сказавши вчителям.

В обід, 22 листопада, працівники міської санепідстанції проводили заміри радіаційного фону в місці “знахідки”. І, не виявивши перевищень норми, дозволили розблокувати коридор. Якби радіаційний фон кілька днів не понижувався і перевищував норму, то довелося би зривати дерев’яну підлогу в школі, оскільки існувала підозра, що ртуть могла закотитися в щілинку між дошками, повідомили “Погляду” в ЦГЗ МВСУ тернопільській області.

До речі, саме сьогодні, 23 листопада, в школі №19 пройшов фестиваль, кошти з якого підуть на створення музею.

Нагадаємо, що на початку року у Тернополі розлили ртуть у дитячому садочку №21.

Коментарі вимкнені.