У Києві дівчину відмовилися прийняти на роботу через українську мову

Киянці Олені Вороновій, яка влаштовувалася до однієї зі столичних кав’ярень офіціанткою, поставили вимогу розмовляти тільки російською мовою.  Про це повідомляє ТСН з посиланням на Всеукраїнський громадський рух “Не будь байдужим!”.

За словами дівчини, вона намагалася влаштуватись на роботу офіціанткою до кав’ярні у центрі Києва. Заповнла російською мовою анкету-резюме та поспілкувалась (теж російською) з керівником закладу.

Невдовзі після цього дівчина Олена передзвонила у кав’ярню, щоб остаточно підтвердити своє працевлаштування. По телефону дівчина говорила українською, при цьому зазначила, що українською мовою хоче розмовляти і на роботі.

У відповідь дівчина почула вимогу перейти на російську, якщо вона дійсно має намір працювати в цьому закладі. Зокрема, керівник закладу здивувалася, навіщо їй “ця мова”.

Вона також повідомила, що власник кав’ярні, вірменин за національністю, звик спілкуватись російською, а отже, україномовну офіціантку не зрозуміє і “не витримає”.

Дівчині, таким чином, поставили вимогу вимогу розмовляти на роботі російською, якою, за її словами, дівчина володіє “цілком добре”. Олена відмовилась.

“Заради справедливості слід зауважити, що керівник не лаяла і не ображала мене”, – зазначила дівчина.

Олена, українка за національністю, виросла в російськомовній родині на півдні Одещини. У дев’ятнадцятирічному віці, після подорожі до Прикарпаття, дівчина перейшла на українську мову спілкування.

Нагадаємо, нещодавно повідомлялося про випадок, коли представник Генпрокуратуривідмовився говорити з Юлією Тимошенко, яка приходила на допит, українською.

Зазначимо, днями лідер парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що російською розмовляють більше 50 відсотків людей в Україні

-1 thoughts on “У Києві дівчину відмовилися прийняти на роботу через українську мову

  • 10:25 | 14.02.2011 о 10:25
    Permalink

    Люблю західну Україну, люблю нашу мову соловїну

    через даний фактор я забрала документи з Таврійської академії міста Мелітополь, і гордо повернулась навчатись на Тернопільщину.

Коментарі вимкнені.