У Тернополі на зуби чекають по 10 років

У Тернополі виникла черга майже з 10 тисяч осіб, які потребують зубопротезної допомоги. Це спричиняє потік справедливих звернень і скарг цих громадян, – кажуть у  відділі зв’язків з громадськістю та ЗМі міської ради. По деяких пільгових категоріям тернополяни чекають 8-9 років.

Згідно чинного законодавства, Україна гарантує 13-ти категоріям громадян пільгове зубне безкоштовне протезування. Усім пільговим категоріям, окрім осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (I-III кат.), надається зубопротезна допомога (в тому числі ремонт та реставрація зубних протезів) з місцевого бюджету.

Проте, бюджет міста забезпечує лише 5-8 % осіб від сформованої черги (в залежності від категорії). Так, у 2009 році було виділено 373,5 тис. грн. а у 2010 році 400 тис. грн., завдяки яким вдалось допомогти 1670 мешканцям в 2009 році та 1860 тернополянам в 2010 році відповідно.

Міський голова Сергій Надал звернувся до прем’єр-міністра України з проханням надати цільове адресне фінансування для ліквідації, або хоча б зменшення існуючої черги. Для надання допомоги 9516 особам необхідно близько 10 млн. грн.

Також Сергій Надал звернувся до голови Тернопільської обласної ради та голови Тернопільської обласної державної адміністрації з ініціативою розроблення та затвердження обласної комплексної програми із зубопротезної допомоги для пільгових категорій населення.

Коментарі вимкнені.